Gyulai Hírlap - Az ötödik helyen zárta a bajnokságot a gyulai serdülőcsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. május 20. 14:00
Az ötödik helyen zárta a bajnokságot a gyulai serdülőcsapat
Gyulasport NKft.–Zengő Alföld Orosházi KC II. 26–34 (14–16)

Az U17-es kézilabda-bajnokság 22. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Gyomendrődi NKSE korosztályos együttesét látta vendégül. A fürdővárosi gárda a bajnokság utolsó fordulóját játszotta ezüstérmes riválisa ellen.

Fotó: Gyulai Hírlap/Rusznyák Csaba

Gyulasport: NKft. Szalai N., Doktor Z. 2, Mészáros A. 6, Petruzsán S. 7(1), Szabó J. 3, Tarkovács D. 1, Tarkovács R. 6. Csere: Gál Cs., Leiszt N., Müller Sz. 1, Pópity L. és Makra Z. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A fürdővárosi együttes az előző fordulóban vereséget szenvedett a mezőrúti arénában, így továbbra is a tabella ötödik helyéről várhatta a folytatást. A Prohászkáné Nemes Szilvia vezette gyulai keret a tabella ezüstérmes helyéről érkező orosházi ellenfelével zárta a bajnoki küzdelmeket.

A hazai gárda méltó ellenfele volt a vendégcsapatnak, több esetben is át tudta venni a vezetést riválisától. Az orosházi együttes próbálta leszakítani magáról ellenfelét, ám a félidőben is csak kétgólos előnyben mehetett pihenőre.

A második játékrész elején azután nem várt fordulat törte meg a gyulai lendületet, amikor a hazai hálóőr egy rossz kifutás után piros lapos büntetést kapott, ezzel pedig a további játékból kizárásra került. Mivel a hazaiak egy kapust neveztek, ezért egy mezőnyjátékosnak kellett a kapuba állni.

A vendégcsapat Makra Zita kapuban történő helytállásának ellenére is növelni tudta előnyét, így magabiztosan nyerte meg a találkozót.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-2, 3-3, 14. perc: 8-7, 8-8, 27. perc: 13-13, 29. perc: 14-14, 30. perc: 14-16, 35. perc: 17-17, 39.perc: 19-19, 45. perc: 20-26, 55. perc: 24-31, 60. perc: 26-34.

A Gyulasport NKft. serdülő-kézilabdacsapata a bajnokság ötödik helyén fejezte be a 2023/2024-es bajnoki idény.