Gyulai Hírlap - Győzelemmel fordult az utolsó őszi fordulóra a gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. december 04. 12:56
Győzelemmel fordult az utolsó őszi fordulóra a gyulai kézilabdacsapat
Bácsalmási PVSE–CZ-Gyulasport NKft. 28-31 (15-14)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság 10. fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. csapata a Bácsalmási PVSE otthonában lépett pályára december 2-án. A fürdővárosi gárda kiélezett, kemény mérkőzésen szerezte meg kilencedik győzelmét.

CZ-Gyulasport NKft.: Mike M., Kovács Sz. 4 (1), Szabó K. 2, Ilyés L. 10, Szögi T. 6 (1), Hegedűs A. 3 (1), Nagy P. 2. Csere: Zsiga Zs., Lukács N., Kiss V. 3, Németh Cs., Ladics V. 1 és Gelegonya A. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai együttes az előző fordulóban magabiztosan győzte le szegedi riválisát, így a tabella első helyéről várhatta a mezőny középcsapatát. A két ellenfél szeptemberben is találkozott egymással, akkor egy kiélezett mérkőzésen egygólos gyulai győzelem született.

Az Ilyés Lilla és Szögi Tímea vezette gyulai együttes hamar magához ragadta a játék irányítását, és a 10. percre már 8-5-re vezetett. A hazai csapat azonban nem engedte tovább szökni vendégét, 12-12-re kiegyenlített. A 28. percben egygólos előnybe került a hazai keret, így bácsalmási vezetésnél mehettek pihenőre a csapatok.

A fordulás után szinte azonnal kiegyenlített a vendéggárda, majd pár perccel később ismét gyulai előnyt mutatott az eredményjelző. A két rivális ezután kíméletlen versenyfutásba kezdett egymással, aminek két kizárás lett a vége. A gyulai gárda Szögi Tímea elveszítése után is kezében tartotta a mérkőzést, a lefújáskor pedig megérdemelten húzta be kilencedik győzelmét.

A mérkőzés alakulása: 1. perc: 1-1, 7. perc: 2-6, 15. perc: 7-9, 17. perc: 8-10, 18. perc: vendég időkérés, 19. perc: 9-10, 25. perc: 13-13, 30. perc: 15-14, 38. perc: 16-18, 40. perc: 18-20, 45. perc: 20-21, 48. perc: 21-22, 50. perc: 21-24, 53. perc: 21-25, 54. perc: 22-26, 57. perc:24-29, 59. perc: 25-30, 60. perc: 28-31.

– Jól kezdtük a mérkőzést, de az első félidő közepén visszaesett a teljesítményünk. Szünet után még kicsit szenvedtünk, de a 35. perctől jöttek a védések, és az egyéni jó teljesítmények – ismertette Zöldi-Tóth Katalin.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata továbbra is vezeti a tabellát, az utolsó őszi fordulóban a bronzérmes helyen álló Szarvasi NKK együttesét fogadja a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.