Gyulai Hírlap - Szomszédvári csatán torpant meg a gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. november 06. 13:08
Szomszédvári csatán torpant meg a gyulai kézilabdacsapat
Békéscsabai ENKSE U21–CZ-Gyulasport NKft. 34-26 (18-16)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság 7. fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. női csapata a Békéscsabai ENKSE együtteséhez utazott november 5-én. A listavezető fürdővárosi keret hat sikeresen megvívott találkozó után veszített bajnoki pontokat.

Gyulasport NKft.: Zsiga Zs., Szabó K. 1, Ladics V. 1, Lukács N. 5, Szögi T. 7 (1), Kovács Sz. 1, Gelegonya A. 1. Csere: Mike M., Ilyés L. 1, Hegedűs A. 1 (1), Kiss V., Nagy P. 3, Németh Cs. 2 (2), Farkasinszki D. 3 és Boruzs A. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai gárda a tabella éllovasaként várta a szomszédvári találkozót. A békéscsabai keret két vereséget is begyűjtött a pontvadászat során, így a mezőny középcsapataként érkezett a mérkőzésre. A két gárda mindig izgalmas csatát vív egymással, a szurkolók kiváló derbire számíthattak.

A meccs Lukács Nóra góljával kezdődött. A vendégegyüttes a 22. percig lépéselőnyben volt ellenfelével szemben, 12-12-es állásnál azonban a hazai gárda átvette a vezetést. A két csapat ezután fej-fej mellett haladt, a félidő kétgólos lila-fehér előnnyel ért véget.

A második játékrészben a hazai gárda többgólos előnyre tett szert. A gyulai együttes próbálta utolérni riválisát, de nem sikerült, a békéscsabai keret nyolcgólos előnnyel megnyerte a találkozót.

A CZ-Gyulasport NKft. NB II.-es csapata továbbra is a tabella élén áll, a folytatásban a Tisza Volán SC ellen lép pályára.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 5-7, 17. perc: 9-12, 21. perc: 12-12, 30. perc: 18-16, 33. perc: 21-18, 40. perc: 24-19, 48. perc: 30-19, 55. perc: 33-22, 60. perc: 34-26.

– Az első húsz perc volt csak értékelhető számomra. Nehéz mit mondani, mert eddig szárnyalt a csapatom. Ez a vereség még jókor jött, kellett nekünk egy pofon. Így tudjuk, hogy a jó játékhoz edzeni kell, és fejben mindenkinek ott kell lennie. Kevés volt a minőségi munka a három hét alatt, nekünk munka, munka, munka és munka kell! – értékelt Zöldi-Tóth Katalin.