Gyulai Hírlap - Sikeres évet zárt a Békés vármegyei diáksport

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. július 22. 14:00
Sikeres évet zárt a Békés vármegyei diáksport
A diákolimpiai számokra országosan közel 250 ezren neveztek

Az ország összes iskolája érintett volt a legtöbb diákot megmozgató versenyben, a diákolimpiában, amely közel 250 ezres nevezőszámmal zárult le – tájékoztatta lapunkat közleményben a Magyar Diáksport Szövetség.

Mint írták, a teljes tanéven átívelő versenysorozatot már 37 éve rendezi meg a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ). Idén összesen 57 sportágban – ebből 12 közvetlenül az MDSZ szervezésében – zajlott, további 45 sportágat pedig a sportági szövetségek rendezett meg.

A teljes szezon tekintetében a hat korcsoportban 249 351-nél állt meg a nevezések száma, a részt vevő diákok száma pedig 125 688 volt. Sportági viszonylatban idén is messze az atlétika versenyszámai voltak a legnépszerűbbek, amelyekre 94 491 nevezés érkezett. Labdarúgásban 29 005, kézilabdában pedig 15 137 volt a résztvevői szám. Ha a csapat és egyéni nevezői számokat nézzük, akkor 20.986 csapatnevezés érkezett be összesen 180 841 fővel, egyéni pedig összesen 68 511. Az MDSZ az általa szervezett 27 országos döntőn összesen 1419 arany-, 1419 ezüst- és 1490 bronzérmet osztott ki.

Molnár Diána, a Békés Megyei Diáksport Szövetség titkára kérdésünkre elmondta, Békés vármegyében a 2022/2023-as tanévben 178 diákolimpia eseményt szerveztek (alapszint (körzeti), megyei elődöntők és megyei döntők) 11 sportágban, megközelítőleg 13 ezer diákot megmozgatva.

– A körzeti-megyei rendezés mellett két alkalommal országos döntőnek is házigazdái voltunk. Békéscsabán januárban az 5–6. korcsoport A kategóriájának országos röplabdadöntőjét, míg Békéscsabán és Gyulán júniusban a 3. korcsoportos összevont labdajáték-diákolimpia országos döntőjét (kézilabda, röplabda és kosárlabda sportágakban) rendeztük meg, a kosárlabda döntőjének Gyula adott otthont. A rendezésről, a szakmai lebonyolításról és a vendégszeretetről pozitív visszajelzéseket, elismerő szavakat kaptunk – ismertette.

Molnár Diána hozzátette: Gyula körzetében hat sportágban 25 esemény zajlott, asztalitenisz, atlétika, futsal, kézilabda, kosárlabda és labdarúgás sportágakban, mintegy 1200 résztvevővel.