24 órás figyelőszolgálatot látnak el a Gyulavári hídnál lévő vízkárelhárítási helyen
Fotó: Kövizig
A Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kövizig) szakemberei daruval és merülőfal szükség szerinti telepítésével védik a gyulai duzzasztót a szerdán megrongálódott gyulavarsándi híd elsodródott darabjaitól – tájékoztatott közleményében Szabó János igazgató.
Mint írta, a partiumi híd bontása pénteken folytatódott; az elbontott darabokat a hullámtérből eltávolítják, hogy egy esetlegesen érkező árhullám se tudja azokat magyar területre sodorni. A román vízügyi szakemberek emellett ideiglenes terelőművet feszítettek a mederbe, hogy az elsodródó híddarabokat felfogják.
A közlemény hangsúlyozza: a Kövizig munkatársai a gyulavári hídnál lévő vízkárelhárítási helyen felkészülten várják az esetlegesen érkező uszadékokat. Mivel a híd fagerendáit vasszerkezet is rögzítette, nemcsak a gerendák, de a vasdarabok is nagy kárt tudnának okozni a duzzasztó tömlőjében.
A fagerendákat elszállítják a hullámtérből
Fotó: Kövizig
Az esetlegesen érkező híddarabokat daruval és merülőfal szükség szerinti telepítésével azonnal ki tudják terelni, emellett a szakemberek munkáját fénytoronyok is segítik, amelyekkel 24 órában látnak el figyelőszolgálatot a gyulai duzzasztónál és a gyulavári hídnál lévő vízkárelhárítási helyen.
A közlemény kitér rá, hogy pénteken a gyulai duzzasztó tömlőjét újra feltöltötték, és a duzzasztást visszaállítottuk a nyári szintre, így újra biztosítani tudják az Élővíz-csatorna friss vízzel való betáplálását.
Az igazgató közölte: pénteken az igazgatóság 24 munkatársa vett részt a védekezésben.
A román szakemberek ideiglenes terelőművet feszítettek a mederbe
Fotó: Gyulai Hírlap – Kövizig
Mint arról beszámoltunk, a román határszelvény fölött körülbelül két kilométerre fekvő, 1904-ben épült gyulavarsándi híd gerendái a folyóba hullottak, és a víz folyásával elindultak Magyarország felé. Az eset miatt pontszerű harmadfokú készültséget rendeltek el a Fehér-Körösön.