Gyulai Hírlap - Idegenbeli győzelmével továbbra is a negyedik helyen áll a gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. május 01. 13:35
Mezőtúri AFC-Syngenta–CZ-Gyulasport NKft. 21-34 (10-19)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjában szereplő CZ-Gyulasport NKft. a 19. fordulóban a Mezőtúri AFC-Syngenta együtteséhez utazott április 29-én. A gyulai gárda az éllovas elleni hazai ütközet után érkezett a mezőtúri arénába.

Gyulasport NKft.: Mike M., Gelegonya A. 1, Ladics V. 8, Lukács N. 8, Németh Cs. 4, Szögi T. 6/2, Vólent L. Csere: Antal X., Farkasinszki D. 5, Kertes S., Kruzsicz B., Nagy P. 1, Szabó K. 1 és Szalkai B. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi gárda az előző fordulóban nagyot csatázott az éllovas szegedi együttessel, és veresége ellenére is maradt a tabella negyedik helyén. Soros ellenfele győzni tudott csorvási riválisa ellen, ám így is a mezőny sereghajtójaként várta a találkozót. A két rivális az őszi szezonban is szembenézett egymással, akkor magabiztos gyulai siker született.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat a biztos győzelem tudatában utazott Mezőtúrra. A hazaiak azonban igencsak ráijesztettek az együttesre, két gyors góllal jelezték, hogy ők bizony nem fogják feltartott kézzel lejátszani a mérkőzést.

– A gyulaiakat meglepte a hazaiak gyors játéka. A mérkőzés 17. percében, 7-7-es állásnál Zöldi-Tóth Katalinnak ki kellett kérnie első idejét. Az ott elhangzottak hatottak a lányokra, nyolc perc alatt, 10-1-es sorozatot produkálva, 8-17-re elhúztak ellenfelüktől. Előnyüket a mérkőzés végéig megtartották – ismertette.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2-0, 8. perc: 3-4, 10. perc: 4-5, 17. perc: 7-7, 18. perc: 7-10! 19. perc: 8-10, 26. perc: 8-17, 30. Perc: 10-19, 33. perc: 10-23, 40. perc: 13-26, 50. perc: 19-28, 55. perc: 21-32 és 60. perc: 21-34.

A CZ-Gyulasport NKft. NB II.-es csapata a következő fordulóban hazai pályán fogadja az ezüstérmes helyen álló ENUSE együttesét.