Gyulai Hírlap - Az utolsó percekben mentett döntetlenre a vendégcsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. március 14. 11:00
Az utolsó percekben mentett döntetlenre a vendégcsapat
Gyulasport NKft.–Mizse KC 27-27 (14-12)

Az ifjúsági kézilabda-bajnokságban szereplő Gyulasport Nkft. korosztályos csapata a Mizse KC együttesét látta vendégül március 11-én. A hazai gárda végig vezetve, négy perc alatt hullajtott pontokat riválisával szemben.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Szabó K. 6 (1), Szabó R., Várkonyi L. 3, Erdődi R. 3, Németh Cs. 5(1), és Kertes S. 8 (2). Csere: Bartóki M., Tóth R., Pópity L. és Miklya N. 2. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai csapat az előző fordulóban a Csongrádi Tigrisek csapata ellen gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat, amellyel megerősítette helyét a tabella negyedik helyén. A vendégegyüttes hazai pályán szenvedett vereséget, így a bajnokság középcsapataként érkezett a találkozóra. A két rivális ősszel is találkozott egymással, akkor egygólos gyulai győzelem született.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat már az első percekben jelezte, hogy igényt tart a győzelemre, az első játékrészben csak a hazai együttes vezetett. A vendégcsapat a mérkőzés során csak egyszer szerzett vezetést, a lehető legrosszabbkor, az 56. percben.

– Innentől a gyulaiak futottak az eredmény után. Ha az 59. percben, egygólos vezetésnél, támadásban nem vétenek technikai hibát és góllal fejezik be a támadást, megnyeri a mérkőzést – ismertette Máthé István

A kihagyott helyzet azonban lehetőséget adott a lajosmizsei gárdának az egyenlítésre, a vendégcsapat pedig az utolsó percben döntetlenre mentette a találkozót.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 6-4, 15. perc: 8-4, 25. perc: 13-11, 30. perc: 14-12, 37. perc: 18-12, 43. perc: 19-17, 50. perc: 23-21, 56. perc: 24-25, 58.perc: 26-25 és 60.perc: 27-27.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata döntetlenje ellenére maradt a tabella második helyén, a következő fordulóban pedig a közvetlen rivális Csorvási SK otthonában lép pályára.