Dócs Dávid lapunk kérdésére elmondta, napi aktualitásokkal érkezett a fórumra, ezek egyike a magyar föld védelme. Úgy fogalmazott, a Dunántúlon már megyényi területek vesztek el, azokat osztrák oligarchák és nagygazdálkodók vásárolták meg, teljesen kiszorítva az őshonos magyar gazdákat, elvéve a munkalehetőséget, amely helyben tudná őket tartani.
Kiemelte: rendkívül fontos, hogy ne csak a tulajdonjog formájában védjük a magyar földet, hanem a károsanyag-kibocsátástól is, amely most mindennél aktuálisabb az akkumulátorgyárak árnyékában. Mint mondta, a Mi Hazánk szerint a magyar mezőgazdaságra és feldolgozóiparra építve lehetne kivezetni az országot abból a kátyúból, ahová az elmúlt évtizedek politikai vezetése taszította.
Hozzátette, hogy Debrecenben népszavazást kezdeményeznek a tervezett akkumulátorgyárról, ők a magyar emberek, a lakosság véleményére szeretnének támaszkodni a kérdésben.
Vidó Attila aláhúzta: Gyula városának is több lábon kellene állnia, a koronavírus-járvány megmutatta, hogy a turizmus jó, de nem elég, ezért a fürdővárosban és a megyében is nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az agráriumra.
Véleménye szerint erősíteni kell a helyi húsipart, feléleszteni a malomipart, amelynek segítségével olcsóbban lehetne jobb minőségű áruhoz jutni, valamint a felesleg külföldre eladása is növelné a bevételeket.
A választókerületi elnök elmondta, nem feltétlenül kell nemet mondani a multinacionális cégeknek, de el kell utasítani minden olyan beruházást, amely szennyezi a környezetet.