Gyulai Hírlap - Győztes szériával mehet pihenőre a gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. október 17. 09:20
Győztes szériával mehet pihenőre a gyulai kézilabdacsapat
Csorvási SK–CZ-Gyulasport NKft. 24-38 (10-20)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság soros fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. csapata a Csorvási SK együttesével csapott össze október 16-án a békéscsabai evangélikus gimnázium sportcsarnokában. Zöldi-Tóth Katalin gárdája zsinórban harmadszor tudott győzni.

CZ-Gyulasport NKft.: Mike M., Hős K. (2/1), Lukács N. (3), Milyó A. (5), Szabó K. (4), Szögi T. (8/1), Kovács K. (3). Csere: Antal X., Ladics V. (4), Farkasinszki D. (2), Nagy P. (3), Volent L., Ilyés L. (1), Németh Cs. (2) és Kertes S. (1). Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai együttes két hazai győzelem után érkezett a csabai mérkőzésre, ahol a tabella alsó harmadában álló csorvási riválisával csapott össze.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat, ismerve az ellenfél erősségét és gyenge pontjait, egész héten erre a meccsre készült.

A ráhangolódás kiválóan sikerült, Szögi Tímea indította góllal a találkozót. Az nyitótalálat után sem változott a helyzet, a gyulai gárda villámgyors és ötletes támadásai révén magabiztosan lépett el riválisától. A sokat hibázó, fiatal csorvási együttes megpróbálta megállítani a fürdővárosi rohamokat, ám Mike Mária védéseinek is köszönhetően a gyulaiak az első félidőt meggyőző fölénnyel zárták.

A második játékrészt is lendületből folytatta a fürdővárosi alakulat, kemény védekezéssel és gyors támadásokkal növelte tetemesre az előnyét.

A mérkőzés alakulása: 1. perc 0-1, 3. perc 2-1, 9. perc 4-7, 15. perc 5-11, 20. perc 6-14, 26. perc 7-17, 30. perc 10-20, 42. perc 14-26, 46. perc 15-30, 50. perc 19-33, 56. perc 21-36 és 60. perc: 24-38.

– A pénteki edzés után azt gondoltam, nem fogunk ilyen jól játszani, de a lányok rácáfoltak erre. Nagyon koncentráltan játszottak, a védelem és a kapusteljesítmény is rendben volt a mai napon – értékelt röviden Zöldi-Tóth Katalin.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata sikerének köszönhetően a tabella harmadik helyéről mehet a háromhetes bajnoki pihenésre. Legközelebb november 12-én a jelenlegi listavezető Bácsalmási PVSE együttesét látja majd vendégül.