Gyulai Hírlap - Eredményesen szerepeltek a gyulai úszók az Országos Cápa Bajnokságon

GYULAI HÍRLAP • T. P. SPORT • 2022. július 26. 16:00
Eredményesen szerepeltek a gyulai úszók az Országos Cápa Bajnokságon
Abrudán Gábor ezüstérmet szerzett a versenyen

abrudán gábor (felső sor, bal oldalon) ezüstérmet szerzett a versenyen

Forrás: facebook.com/szegediuszoegylet

A Gyulai Várfürdő úszói is medencébe ugrottak a 2022-es Országos Cápa Bajnokságon, amelyet július 20–23. között rendeztek meg Szegeden.

Fekete Tamás úszóedzőtől megtudtuk: a Tiszavirág Sportuszodában 70 klub 307 versenyzője lépett a rajtkőre, köztük a gyulai színeket képviselő Abrudán Gábor, Kállai Hanna és Gál Kincső.

A versenyzőknek néhány órán belül, a lebonyolítás rendszere miatt, kétszer kellett maximális teljesítményt nyújtani egy adott versenyszámban, de a fiatal úszók profi hozzáállással hozták le a versenyt – fogalmazott az edző.

Gál Kincső 800 és 400 méteres gyorsúszásban indult, előbbi kategóriában tizenkettedik, utóbbiban tizennegyedik lett. Kállai Hanna 200 méteres mellúszásban az ötödik helyet szerezte meg, 100 méter mellen pedig tizennegyedik lett. Abrudán Gábor három számban is indult: 200 méter gyorsúszáson a hetedik, 100 méter hátúszáson a nyolcadik helyen ért célba, 200 méteres hátúszáson viszont ezüstérmes lett.

Fekete Tamás kiemelte: utóbbi két versenyző teljesítménye miatt a 2023-as évadban már a Magyar Úszó Szövetség által létrehozott tehetséggondozó programban pallérozódhatnak.