Gyulai Hírlap - Gyulai érmek a Neffisz Funkcionális Fitnesz Nemzeti Bajnokságról

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. július 06. 10:00
Gyulai érmek a Neffisz Funkcionális Fitnesz Nemzeti Bajnokságról
Kiss András egy ezüsttel és egy bronzzal zárta a seregszemlét

Fotó: Gyula Barbell Sport Club

A zalagerszegi ZTE Aréna adott otthont a 2022-es RESTART Funkcionális Fitnesz Nemzeti Bajnokság küzdelmeinek július 2-án és 3-án. A kétnapos seregszemlén a Gyula Barbell Sport Club versenyzője, Kiss András is rajthoz állt.

Faniszló Máté vezetőedző elmondta, a hazai funkcionális fitnesz egyik legnagyobb versenyén ismét nívós mezőny gyűlt össze, hogy az állóképességüket és az erejüket is próbára téve eldöntsék a bajnoki címek sorsát. Kiss András a tavalyi seregszemlén a negyedik helyen végzett, teljesítményével pedig kiérdemelte az év újonca címet is.

A gyulai sportoló ebben az évben már emelte a tétet, kategóriájában (21-29) a második helyen végzett, összetettben pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Kiss András a nyári pihenés helyett továbbra is lendületben marad, hiszen július 15. és 16. között a sportág Monopolyban zajló Európa-bajnokságán képviseli a hazai funkcionális fitnesz sportágat.