Gyulai Hírlap - Gyulai éremeső az országos bajnokságról

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2020. november 24. 10:00
Gyulai éremeső az országos bajnokságról
Veres Laura hét egyéni éremmel zárta a seregszemlét

A budapesti Tüske Uszoda adott otthont az Országos Ifjúsági és Serdülő úszóbajnokság és az Olimpia Reménységek Versenye küzdelmeinek november 12. és 15. között. Az osztrák, cseh és szlovák indulókat is felvonultató rangos megmérettetésen a Gyulai Várfürdő úszószakosztályának versenyzői is a rajtkőre léptek.

veres laura és mácsok fruzsina

Fotó: Gyulai Várfürdő

A Tóth András és Juhász Jácint vezette gyulai csapat kiváló eredményekkel zárta a háromnapos versenyhétvégét. A fürdővárosi csapatból kiemelkedik Veres Laura és Mácsok Fruzsina teljesítménye.

Veres Laura a hazai bajnokságon három aranyérmet, három ezüstöt és egy bronzérmet szerzett, a válogatott találkozón pedig négy első helyet, egy ezüstérmet és három dobogós helyezést úszott össze. A gyulai úszó sikeres szereplésének is köszönhetően a magyar válogatott toronymagasan nyerte a válogatottak versenyét, a házigazda együttes 608 ponttal diadalmaskodott, a csehek 434 ponttal a második helyen végeztek, míg a szlovákok 339 pontja a harmadik helyre volt elég.

Mácsok Fruzsina egy ezüstéremmel és egy harmadik hellyel zárta a versengést, a fiatal úszó emellett három pontszerző helyet is elcsípett.

Gyulai eredmények: Veres Laura OB: 400 gyors 1. hely, 100 gyors 1. hely, 200 gyors 1. hely, 50 gyors 2. hely, 50 pillangó 2. hely, 100 pillangó 2. hely és 200 pillangó 3. hely. ORV: 100 gyors 1. hely, 200 gyors 1. hely, 400 gyors 1. hely, 100 pillangó 2. hely, 50 gyors 3. hely, 200 pillangó 3. hely, 50 pillangó 3. hely, 4x100 gyorsváltó 1. hely és 4x200 gyorsváltó 1. hely. Mácsok Fruzsina 100 m mell 2. hely, 200 m mell 3. hely, 200 vegyes 5. hely, 50 hát 6. hely és 50 mell 7. hely. Tóth Bernadett 200 gyors egyéni csúcs, 50 hát egyéni csúcs, 400 gyors egyéni csúcs, 100 hát egyéni csúcs, 100 gyors egyéni csúcs és 200 hát egyéni csúcs. Cseresznyés Zoltán 50 hát egyéni csúcs, 100 pille egyéni csúcs,  50 pille egyéni csúcs, 200 vegyes egyéni csúcs, 50 gyors egyéni csúcs, 200 pille egyéni csúcs, 400 vegyes egyéni csúcs és 100 gyors szintén egyéni csúcs.