Fotó: Pénzes Sándor
Egész héten változatos à la carte kínálattal és hétfőtől péntekig háromfogásos menüvel is várják a vendégeket a gyulai Marcos étteremben. A Vár utca 8. szám alatti vendéglő május 31-ig kuponakcióval kedveskedik olvasóinknak, azok, akik igénybe veszik, húszszázalékos kedvezménnyel ehetnek a vendéglátóhelyen.
Balogh-Bus Andrea üzletvezető és Balogh Márk tulajdonos, séf lapunknak felidézték: két éve nyitották meg a Marcos éttermet az egykori Háromszög kocsma helyén. A vendéglő a faburkolatoknak, a régi idők hangulatát idéző tárgyaknak és a cserepes virágoknak köszönhetően otthonos, barátságos hangulatot áraszt, amit több vendég is megdicsért már – mesélték az üzemeltetők.
Mint megtudtuk, a terasszal is rendelkező vendéglátóhely a nyári időszakban nagyjából kilencven fő befogadására alkalmas. Az étteremben kisebb csoportokat is fogadnak, előzetes egyeztetés alapján. A vendéglő vasárnaptól csütörtökig reggel fél nyolctól este nyolcig tart nyitva, pénteken és szombaton pedig este kilencig várják a gyulaiakat és a fürdővárosban pihenőket.
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
A tulajdonos és az üzletvezető elmondta: a Marcosban nemcsak ebédelni és vacsorázni, hanem reggelizni is lehet, így nagyon sok apartmanban megszálló vendég fordul meg náluk a reggeli órákban. A turistáknak és a munkába induló gyulaiaknak jellemzően melegszendvicset vagy tojásból készült ételeket – rántottát, omlettet, ham and eggset – szolgálnak fel, de egyedi kívánságokat is teljesítenek.
Balogh Márk olasz, mexikói és ázsiai éttermekben is volt főszakács Angliában, ami a Marcos à la carte kínálatán is meglátszik. Az étlapon az olyan hagyományos ételek mellett, mint a rántott hús vagy a marhapörkölt, a mexikói és az olaszos ételek, pizzák is megtalálhatók. A vendégek emellett számos halétel és kímélő étel közül válogathatnak, de a vegetáriánusok, valamint a laktóz- és gluténérzékenyek igényeit is kielégítik a vendéglőben.
Azoknak, akiknek bélszínre vagy kacsamellre fáj a foguk, érdemes átböngészniük a séf ajánlatát, a szülőknek pedig nagy segítség lehet, hogy az étlapon külön gyerekkínálat is szerepel.
Fotó: Pénzes Sándor
A betérők hétfőtől péntekig 11.30-tól 14 óráig háromfogásos menüt is választhatnak 1390 forintért, az aktuális kínálat februártól az étterem Facebook-oldalán is megtekinthető. Házhoz egyelőre nem szállítanak, a menü azonban elvihető, és előre is meg lehet rendelni a vendéglő telefonszámán.
Az üzemeltetők elmondták: mindennap friss, helyben készült desszertet adnak az ebédhez, az erre vonatkozó napi ajánlatot azonban nem tüntetik fel előre közösségi oldalukon. Hozzátették: ha a főétel valakinek nem nyerte el a tetszését, rántott húst is kérhet valamilyen hagyományos körettel.
Balogh-Bus Andrea és Balogh Márk kiemelték: mind az à la carte ételeknél, mind a menüknél odafigyelnek arra, hogy a vendégek jóllakjanak.
Fotó: Pénzes Sándor
A vendéglátóhely május 31-ig akcióval kedveskedik olvasóinknak. Azok, akik kivágják a Gyulai Hírlapban található kupont, és előzetes asztalfoglalást követően felmutatják azt az étteremben, húsz százalék kedvezményt kapnak az à la carte ételek árából. Az akció a kiemelt időszakokra nem vonatkozik, Valentin-napon azonban igénybe vehető.
A Marcos étterem vasárnaptól csütörtökig 7.30-tól 20 óráig, pénteken és szombaton 7.30-tól 21.00-ig tart nyitva. Asztalt foglalni a 06-66/219-766-os telefonszámon lehet. További információ a vendéglő Facebook-oldalán található.




















































