Több millió forintot csalt ki két nő a napokban egy férfitől Békés megyében, a rendőrség csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette őket – közölte a police.hu.
Egyikük, egy 40 éves szarvasi nő évekkel ezelőtt társkereső hirdetés útján ismerkedett meg a kétsopronyi nyugdíjassal. A nő később azzal hitegette a férfit, hogy szeretne hozzámenni feleségül, és a keresztanyjával arra is rávették, hogy vegye ki a nemrégiben örökölt pénzét a bankból, mert rontás van rajta.
A férfi otthonában elrejtett pénzt szintén el akarták vinni, erre azonban már nem volt lehetőségük, a nyugdíjas rokona és a település polgármestere ugyanis megjelentek a háznál. Mikor kiderült, hogy a nőknél van a férfi megtakarított pénze, értesítették a település körzeti megbízottját.
A rendőrök elfogták és előállították a két nőt, akiket a Békéscsabai Rendőrkapitányság csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vett. A pénzt a nyomozók hiánytalanul lefoglalták, és visszaadták a férfinek.






















