Fotó: Gyulai Hírlap – Tóth Ivett
Megtette első útját a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány által működtetett mentőautó kedd reggel – tájékoztatta lapunkat Abdulrahman Abdulrab Mohamed, a szervezet elnöke.
Lapunk megkeresésére elmondta: a koraszülöttmentő team egy 1480 grammos újszülöttet szállított Orosházáról a gyulai tagkórház Perinatális Intenzív Centrumába. Hozzátette: a 28. hétre világra jött koraszülöttnek stabil az állapota.
Abdulrahman Abdulrab Mohamed kiemelte: a mentőautó és a műszerek is kiválóan vizsgáztak. A jármű olyan körülményeket tud biztosítani, mint egy mozgó koraszülött-intenzívosztály – hangsúlyozta a szakember.
Mint megtudtuk, a mentőautóval nemcsak koraszülötteket, hanem beteg újszülötteket is szállít majd a team.
Az egyesület elnöke köszönetet mondott mindenkinek, aki támogatta a mentőautó megvásárlását, egyúttal azt is jelezte, hogy továbbra is várják a felajánlásokat a jármű működtetéséhez.
Fotó: Gyulai Hírlap

























