Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Egymillió forintot adományoztak a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványnak

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2025. november 18. 16:19
Egymillió forintot adományoztak a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványnak
Az összeget a koraszülöttek világnapja alkalmából szervezett rendezvényen adták át jelképesen

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Egymillió forintot adományozott a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványnak az orosházi Koncsek Logisztikai Kft., az összeget november 17-én a koraszülöttek világnapja alkalmából szervezett rendezvényen adták át jelképesen az ügyvezető-tulajdonosok, Koncsek Tamás és Koncsek Gábor.

Abdulrahman Abdulrab Mohamed csecsemő- és gyermekgyógyász, az eseményt szervező Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány kuratóriumi elnöke lapunknak kifejtette, Gyulán minden évben megünneplik november 17-én „az igazi hősöket” az Almásy-kastélynál, amelyet idén is a reményt jelképező lila színnel világítottak meg.

Hozzátette, elismerés illeti a szülőket és az egészségügyi dolgozókat is, akik hatalmas küzdelmet folytatnak a koraszülöttekért.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Az elnök rámutatott, Magyarországon minden tizedik-tizenegyedik gyermek a 37. hét előtt születik, Békés vármegyében is majdnem minden család érintett közvetve vagy közvetlenül. Annak érdekében, hogy a koraszülöttség gyakorisága csökkenjen, szakmai, társadalmi összefogásra van szükség – húzta alá.   

Elmondta, a világnapon az érintett családok ellátogathattak a gyulai koraszülött-intenzívosztályra, és a korábbi évekhez hasonlóan érzékenyítő programokat is tartottak a gyulai óvodákban annak érdekében, hogy segítsék a koraszülött gyerekek elfogadását. „Szeretnénk rávilágítani arra, hogy a koraszülöttként világra jött gyerekek is ügyesek és okosak, csak korábban akarták látni a világot” – fogalmazott.   

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Mint ismertette, az óvodások idén lila színnel kifestett kavicsokat készítettek, amelyekből a kastély előtt a koraszülöttség egyik jelképét, egy polipot raktak ki. Az elnöktől megtudtuk, a kis kövek a gyerekosztály előtti kiskertben kapnak majd helyet.

Az esti, tapasztalatcserére is lehetőséget adó rendezvényen Abdulrahman Abdulrab Mohamed köszönetet mondott mindazoknak, akik munkájukkal, anyagilag vagy más módon segítik alapítványukat; a támogatóknak a rendezvényen különleges, inkubátorbúrából készült emléklapot adott át.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Lapunknak elmondta, folyamatosan érkeznek adományok a szervezet 2019-ben üzembe állított mentőautójának működtetésére és az új jármű vásárlására.

Kérdésünkre arról is beszámolt, hogy a tervek szerint jövőre filmet készítenek az alapítványról.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)