Gyulai Hírlap - A tavalyi ezüstérmes ült a szeniortorna trónjára

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2019. február 24. 09:51
A tavalyi ezüstérmes ült a szeniortorna trónjára
A Kórház csapata nyerte az XIII. Amatőr Szenior-labdarúgóbajnokságot

Tizenharmadik alkalommal rendezték meg a gyulai Amatőr Szenior-labdarúgóbajnokságot február 23-án. A Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban otthont kapó kihíváson négy együttes versengett a bajnoki címért.

mindhárom mérkőzését megnyerte a kórház együttese

Az már korábban biztos volt, hogy új gárda ülhet a seregszemle trónjára, hiszen a tavalyi győztes Tróger FC nem indult az idei versengésben. A negyven éven felüli játékosokat felvonultató minibajnokság mezőnyében ott volt viszont a tavalyi ezüstérmes Kórház együttese, amely az előző évi tornán az utolsó pillanatban maradt le a bajnoki címről. Az indulók között a Kórház, a Cselei53, a Kövizig-Fuszek és a Város Válogatottja nézett szembe egymással.

A kétszer húszperces mérkőzéseken csatázó gárdák három forduló alatt döntötték el a végeredményt, amelynek végén a Kórház csapata vehette át a legjobbnak járó vándorserleget. A Gyulasport NKft. és a Városi Labdarúgó Szövetség közös kupájának idei nyertese mindhárom összecsapását fölényesen nyerte, így jogosan ülhetett a XIII. Amatőr Szenior-labdarúgóbajnokság trónjára.

Eredmények:

I. forduló: Cselei53–Kórház 1–3 és Kövizig-Fuszek–Város Válogatottja 1–5.

II. forduló: Cselei53–Kövizig-Fuszek 8–0 és Kórház–Város Válogatottja 5–1.

III. forduló: Város Válogatottja–Cselei53 4–4 és Kórház–Kövizig-Fuszek 5–1.

A torna végeredménye: 1. Kórház 9 pont, 2. Cselei53 4 pont, 3. Város Válogatottja 4 pont és 4. Kövizig–Fuszek 0 pont.

GYULAI HÍRLAP • 2019. február 23. 16:00