Gyulai Hírlap - Ausztriában is nagyot mentek a gyulai salakmotorosok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. május 08. 16:00
Ausztriában is nagyot mentek a gyulai salakmotorosok
Magosi Norbert a kilencedik, Benkő Roland a tizenegyedik helyen végzett Mureckben

Nemzetközi meghívásos salakmotor versenyen szálltak nyeregbe a Gyulai Speedway Club versenyzői május 1-jén.

Képünk egy korábbi versenyen készült

A hagyományosan megtartott murecki viadalon Magosi Norbert és Benkő Roland is rajthoz állt. Ahogy azt a speedwaylive.org internetes lap írja, hazánk fiait három motorhiba is hátráltatta a pontszerzésben.

A fürdővárosi vaspapucsosok közül Magosi Norbertnek sikerült jobban az osztrák kirándulás, hiszen a döntőről éppen csak lemaradó gyulai versenyző végül a 9. helyen zárta a megmérettetést. Benkő Roland a tizennyolc versenyzőt felvonultató mezőnyben a 11. helyen gurult a célba.

A gépszörnyek nemzetközi csatáját a hazai színekben versenyző Daniel Gappmaier nyerte, aki a döntőben hatalmas fölénnyel diadalmaskodott riválisa felett.

Végeredmény: 1. Daniel Gappmaier (Ausztria), 1,3,3,3,3: 13 + 1. hely a döntőben, 2. Matic Ivacic (Szlovénia): 2,3,2,3,3: 13 + 2. hely a döntőben, 3. Artem Trofimov (Lettország): 3,3,2,1,2: 11+ 3. hely a döntőben, 9. Magosi Norbert (Magyarország): 2,3,3,R,0: 8 és 11. Benkő Roland (Magyarország): R,1,1,2,R: 4.