Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Idén már kevesebb iratot kellett benyújtani a felsőoktatási jelentkezéshez

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • MTI • HÍREK • 2017. július 26. 14:00
Idén már kevesebb iratot kellett benyújtani a felsőoktatási jelentkezéshez
A gazdaságtudományi, a műszaki és a pedagógus képzési terület a legnépszerűbb

Az idei felsőoktatási felvételi eljárásban megkezdődött egy irányváltás, amelynek célja, hogy a jelentkezőknek minél kevesebb olyan dokumentumot kelljen benyújtaniuk, amely államigazgatási adatbázisban rendelkezésre áll – mondta Stéger Csilla, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában. 

Az elnökhelyettes – akit azzal kapcsolatban kérdeztek, hogy este hirdetik ki a felvételi ponthatárokat – elmondta: idén már két ilyen iratot, az érettségi eredményről és a nyelvvizsgáról szólót nem kellett beküldeniük a jelentkezőknek. A hivatal távlati célja az, hogy a jelentkezőnek elegendő legyen beírnia oktatási azonosítóját ahhoz, hogy megtudja pontszámát, és hogy a korábbi évek ponthatárai alapján hová érdemes jelentkeznie. Ehhez azonban a közhiteles adatbázisokat még fejleszteni, pontosítani kell és össze kell kapcsolni, továbbá a fiataloknak ügyfélkapussá kell válniuk – tette hozzá.

Stéger Csilla arról is beszélt, hogy a jelentkezések alapján idén a gazdaságtudományi, a műszaki és a pedagógus képzési terület a legnépszerűbb. Elmondása szerint a gazdaságtudományi terület stabilan, nagyon régóta listavezető, a műszaki és az informatikai terület pedig az elmúlt öt évben egyértelműen „jön föl”. Az utóbbi azért nem tud versengeni a műszaki területtel a jelentkezők számát illetően, mert annál országosan csak három képzés van, míg a műszakinál harminc – jegyezte meg, hozzátéve: az a három képzés viszont mind ott van a top tíz szak között, ami nagyon jó. Mind a műszaki, mind az informatikai területen kiválóak az elhelyezkedési lehetőségek, az informatikain olyannyira, hogy sokan be sem fejezik a képzést, inkább dolgozni kezdenek – fűzte hozzá.

A pedagógusképzés népszerűsége is viszonylag új fejlemény, öt éve nem volt benne az első háromban – folytatta. Mostani népszerűsége részben az életpályamodellnek köszönhető, részben a hallgatókat tanulmányaik alatt támogató Klebelsberg-ösztöndíjnak, továbbá a diplomázás utáni azonnali elhelyezkedési lehetőségnek.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)