Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Négy orvos a szabadidejét nem kímélve adott tanácsot és végezte el a vizsgálatokat a Sybilla szűrőnapjain

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • H. É. • HÍREK • 2013. november 09. 15:36
Négy orvos a szabadidejét nem kímélve adott tanácsot és végezte el a vizsgálatokat a Sybilla szűrőnapjain
A Négy Évszak Egészség Program keretén belül bőrgyógyászati, szemészeti és hallásszűrésen vehettek részt az egészségtudatos személyek Gyulán
A Sybilla-csapat. Fotó: Gyulai Hírlap - Hargittai Éva

Negyedik éve rendezte meg térítésmentes egészségügyi szűrési napjait a Sybilla Magánorvosi Centrum Gyulán, melyre Kétegyházáról, Békéscsabáról, sőt Méhkerékről is érkeztek páciensek. A Négy Évszak Egészség Program keretén belül bőrgyógyászati- és szemészeti szűréseken, hallásszűrésen vehettek részt az egészségtudatos személyek, valamint dr. Fierpasz Ferenc plasztikai sebész tartott konzultációt.

- Négy orvos a szabadidejét nem kímélve adott tanácsot és végezte el a vizsgálatokat. Nagyon örülök a különböző szakmák együttműködésének. Újszerű és a beteg szempontjából nagyon jó dolog, hogy egy helyen és rövid időn belül több szűrővizsgálaton mehetnek keresztül – mondta a Gyulai Hírlapnak dr. Bánki Magdolna, fül-orr-gégész, audiológus, az orvosi centrum vezetője.

Dr. Sallai Ágnes szemész főorvos harmadik éve segíti a Sybilla munkáját. Tapasztalatai szerint szívesen veszik igénybe a szolgáltatást a betegek.  A szemészeti vizsgálat ez évben határozottan a zöld hályog, szürke hályog és a makuladegeneráció kiszűrését vette célba. A főorvos hangsúlyozottan a betegségek megelőzésére hívta fel a figyelmet, mely a szemészet esetében épp oly fontos, mint a nőgyógyászati megbetegedések terén.

A bőrdaganatos megbetegedések száma egyre gyarapodik. Legyen az egy egyszerűbb műtéttel eltávolítható daganat, vagy a melanóma, mely tünetszegényen indul.

- A Sybilla szűrésén fájdalommentesen feltérképezem a bőr állapotát. Elmondom, hogy van-e olyan elváltozás, amely veszélyes lehet, illetve indokolt esetben évenkénti szűrésvizsgálatot javaslok. A melanóma nagyon agresszív, belső szervi áttéteket adó rák, tehát ha időben nem észleljük, halált okoz – figyelmeztetett dr. Bérczi Zsuzsanna bőrgyógyász főorvos.

Egy kondorosi házaspár több vizsgálaton is részt vett, és határozott véleménnyel rendelkeznek a magánorvosi és az ambuláns körülmények közötti különbségekről. Egyik szempont, hogy a hétköznap a munkáról szól, nehézkes a szűrővizsgálatokon való megjelenés.

- Itt más a környezet, időre jöttem, nem kell várni és nem elhanyagolható, hogy itt a mosdó állapota is ideális. A bánásmódról ne is beszéljünk. Voltak már kellemetlen tapasztalataim, de érzem a törődést és azt, hogy egyenlő félnek tekintenek az orvosok – számolt be a Gyulai Hírlapnak a tapasztalatairól a kondorosi fiatalasszony.

 

Fotó: Gyulai Hírlap - Hargittai Éva
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)