
Gyulán félpályás útlezárással demonstrálnak a lakók az Ajtóssy utcában június 7-én, csütörtökön délelőtt 9 órától 11 óráig. A tüntetés az Ajtóssy Albert utca úttestének nyugati félpályáját érinti a Bacsó Béla utcai csatlakozástól északi irányban.
– A rendezvény célja, hogy felhívjuk a közvélemény figyelmét arra az évtizedek óta megoldatlan problémára, hogy Gyulán, a belvároson, a Bartók Béla, K. Schriffert, Dürer és Ajtóssy utcán keresztül dübörög a tehergépjármű-forgalom. A demonstráció célja, hogy nyomatékot adjon az északi elkerülő út tervezése és megépítése szükségességének, illetve olyan megoldásoknak, amellyel csökkenthető ezen utcák forgalomterhelése. A rendezvényen beszéd, zene egyéb fellépés nem lesz, színpadot nem állítunk fel és hangosítás sem lesz. Mindössze 1-2 transzparenssel kívánjuk az ott közlekedők tudtára adni a demonstráció célját. Petíciót sem kívánunk átnyújtani, hiszen azt 1998-ban egyszer már megtettük. (A petíció megtekinthető itt.)
Az útpálya lezárására parkoló gépjárművekkel történik – juttatta el a felhívást szerkesztőségünkben a két főszervező Mátyás Zoltán és Gellén Vencel.
A demonstrálók és Magyar Közút Kht. levelezését itt olvashatja.


























