Gyulai Hírlap - Ezüstérem a hazai selejtezőtornán

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. május 23. 15:00
Ezüstérem a hazai selejtezőtornán
Gyula adott helyszínt az I. Dunamenti Gála korosztályos selejtezőinek

Fotó: Gyulai Hírlap

Az Id. Christián László Városi Sporttelep adott otthont az I. Dunamenti Gála U9-es és U11-es korcsoportos selejtezőjének május 18-án. A nemzetközi torna győztese kvalifikálta magát a tornasorozat döntőjébe, ahol neves külföldi és magyar csapatok feszülnek majd egymásnak.

A Gyulasport NKft. U9-es kerete a Sárréti LE, az OMTK-ULE 1913, az UTA ARAD és a Békéscsaba UFC együtteseivel került egy mezőnybe, az U11-es csapat pedig a Dinamic Oradea, a Juventus Nagyvárad és a Sárréti LE gárdáival alkotta az A csoportot.

A fürdővárosi együttesek közül az U11-es keret érte el a legjobb helyezést, négy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel ezüstérmesként fejezte be a tornát. Az U9-es együttes a mezőny ötödik helyén végzett.

A selejtezőtornát végül mindkét korcsoportban a Békéscsaba 1912 Előre SE nyerte, így kivívta a jogot a nemzetközi csapatokkal teletűzdelt döntőben való részvételre. A Gyulasport NKft. U9-es és U11-es csapata a rendező jogán vehet részt a finálé küzdelmeiben.