Gyulai Hírlap - Győzelemmel mutatkozott be a felsőházban a gyulai ificsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. március 13. 11:15
Győzelemmel mutatkozott be a felsőházban a gyulai ificsapat
Gyulasport NKft.–Tigrisek CSKSE 27-21 (12-13)

Az U19-es kézilabda-bajnokság első felsőházi mérkőzésén a Gyulasport NKft. csapata a Tigrisek CSKSE együttesét látta vendégül március 9-én. A korosztályos fürdővárosi gárda nagy küzdelemben szerezte meg első rájátszásbeli győzelmét.

Gyulasport NKft.: Csizmadia R., Mészáros A. 9(4), Németh Cs. 7, Boruzs A. 4, Tarkovács R. 3, Miklya N. 2, Kertes S. 2, Sebestyén J., Pópity L., Szabó J. és Tarkovács D. Edző: Zöldi-Tóth Katalin

A gyulai gárda kezdte góllal a találkozót, és a 18. percre háromgólos előnyre tett szert. A csongrádi vendégcsapat azonban kitűnő ellenfélnek bizonyult, többször is utol tudta érni riválisát. A félidőben egygólos gyulai vezetést mutatott az eredményjelző, a szoros versenyfutás pedig a fordulás után is folytatódott.

A gyulai együttes az 50. percben gyújtotta be a rakétákat: 6-1-es szériát produkálva eldöntötte a győzelemért járó pontok sorsát.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 5-4, 18. perc: 5-8, 22. perc: 8-8, 23. perc: 8-10, 30. perc: 12-13, 32. perc: 14-14, 34. perc: 15-15, 42. perc: 19-15, 46. perc: 19-18, 50. perc: 22-20, 60. perc: 27-21.

A Gyulasport NKft. U19-es csapata a folytatásban a Deszki SC otthonában lép pályára.