Gyulai Hírlap - Öt arannyal és egy ezüsttel zárták a gyulai versenyzők a Szigeti István-emlékversenyt

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. október 23. 09:58
Két országos csúcs is megdőlt a szeniorbajnokságon

Fülöp Mihályné

Fotó: Gyulasport NKft.

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg Gyulán a Szigeti István-emlékversenyt október 14-én. A szenior atléták megmérettetésén öt hazai aranyérem és egy ezüst is született.

Szabó Ilona, a szervezőbizottság tagja elmondta, a gyulai testnevelőre és edzőre emlékező megmérettetésre szép számú versenyző érkezett az ország több pontjáról. Kiemelte: idén 18 pályacsúcs is megdőlt, köztük két országos korosztályos csúcs is volt.

A résztvevők 100, 200, 400 és 3000 méteres síkfutásban, magasugrásban, távolugrásban, hármasugrásban, súlylökésben, diszkoszvetésben és gerelyhajításban indulhattak. A szervezők a fiatalokra is gondoltak, akik 60 méteres és 600 méteres síkfutásban versenyezhettek.

Tavalyhoz hasonlóan idén is jól szerepeltek a versenyen a hazai sportolók, akik összesen öt aranyérmet és egy ezüstöt szereztek. Salka József háromszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára, Fülöp Zoltánné két aranyérmet nyert, Mány István pedig egy számban szerzett bajnoki ezüstöt.

Gyulai eredmények: Fülöp Mihályné W55 magasugrás 120 cm 1. hely, súlylökés 7,55 m 1. hely, Salka József M70 100 méteres síkfutás 16,12 m 1. hely, 200 méteres síkfutás 34,39 mp 1. hely, 400 méteres síkfutás 87,58 mp 1. hely, Mány István W50 korcsoport 100 méteres síkfutás 14,82 2. hely.