Gyulai Hírlap - A vendégcsapat nyerte a szomszédvári rangadót a serdülő-kézilabdabajnokság harmadik fordulójában

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. szeptember 22. 16:00
Gyulasport NKft.–Békéscsabai Belvárosi DSK 35-41 (16-18)

A serdülő-kézilabdabajnokság harmadik fordulójában a Gyulasport NKft. csapata Békéscsabai Belvárosi DSK együttesét látta vendégül szeptember 21-én a Prohászka Zsolt Tornacsarnokban. A fiatal hazai gárda két győzelem után kikapott a százszázalékos teljesítménnyel elrajtolt szomszédvári riválisától.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Petruzsán S. 8 (1), Pópity L. 3, Szabó J. 7, Tarkovács R. 10, Tarkovács D. 6, Tóth R. Csere: Doktor Z. 1, Gál Cs., Hajdú K., Makra Z. és Müller Sz. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A gyulai együttes kiválóan kezdte a bajnokságot, az első fordulóban magabiztosan gyűjtötte be pontjait túrkevei riválisával szemben, majd hazai találkozón győzött csorvási ellenfelével szemben. A vendégcsapat is remekül kapta el a rajtot, szentesi és makói riválisa ellen is magabiztosan nyert.

A soros találkozót a gyulai csapat kezdte lendületesebben. A 15. percig uralni is tudta a gyors és látványos kézilabdát nyújtó meccset, de a vendéggárda fokozatosan utolérte, majd át is vette a vezetést a kapu előtt sokat hibázó fürdővárosi kerettől.

A második játékrészben folytatódott a jó színvonalú játék, felváltva találtak a kapukba a felek. A gyulai keret mindent megtett, hogy felzárkózzon ellenfeléhez, ám az egészen a lefújásig tartani tudta előnyét.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 6-4, 14. perc: 9-6, 22. perc: 9-12, 25. perc: 11-13, 30. perc: 16-18, 36. perc: 20-24, 45. perc: 24-28, 50. perc: 27-32 és 55. perc: 29-35 és 60. perc: 35-41.

A Gyulasport NKft. serdülő-kézilabdacsapata a tabella negyedik helyén áll, a fiatal együttes a következő fordulóban a Szentesi FKC otthonában javíthat mérlegén.