Gyulai Hírlap - Vereséggel fordul az utolsó etapra a serdülő-kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. április 29. 11:00
Vereséggel fordul az utolsó etapra a serdülő-kézilabdacsapat
Mezőtúri AFC-Syngenta–Gyulasport NKft. 43-27 (22-12)

A serdülő-kézilabdabajnokság soros fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Mezőtúri AFC-Syngenta otthonában lépett pályára április 27-én.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Tóth R. 11, Tarkovács R. 5, Pópity L. 5, Várkonyi L. 2 (1), Müller Sz. 2, Makra Z. 1, Tarkovács D. (1), Csontos A., Gál Cs., Hajdú K. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

A gyulai együttes az előző fordulóban a deszki riválisával vívott szoros mérkőzés után a tabella kilencedik helyéről érkezett a találkozóra. A hazai, dobogóesélyes gárda győzelemmel hangolt a mérkőzésre. A két csapat ősszel is találkozott egymással, akkor nagyarányú mezőtúri győzelem született.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, mélyen a tudása alatt játszott a csapat, amely igencsak dekoncentrált volt. Ékes bizonyitéka ennek a hat kihagyott büntető.

– Némi gyógyírt jelentett Tóth Réka szélső játéka, 11 szélről lőtt góljával kiemelkedett a mezőnyből. Említést érdemel még Várkonyi Laura védő és Pópity Luca beálló játéka – ismertette.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 10-3, 20. perc: 16-8, 30. perc: 22-12, 40. perc: 30-19, 50. perc: 35-23 és 60. perc: 43-27.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata a bajnokság utolsó fordulójában a Békéscsabai Belvárosi DSK együttesét látja vendégül május 3-án.