Gyulai Hírlap - A vendégcsapat vitte haza a bajnoki pontokat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. április 20. 16:00
A vendégcsapat vitte haza a bajnoki pontokat
Gyulasport NKft.–Deszki SC 32-34 (17-16)

képünk egy korábbi fordulóban készült

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

A serdülő-kézilabdabajnokság 19. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Deszki SC együttesét látta vendégül április 19-én.

Gyulasport NKft.: Bartóki M., Miklya N. 7(1), Tarkovács D. 8(1), Tarkovács R. 5, Tóth R. 5, Várkonyi L. 4, Pópity L. 3. Csere: Csontos A., Gál Cs., Hajdú K., Makra Z. és Müller Sz. Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

Mindkét együttes a tabella középcsataként lépett pályára. A két gárda ősszel is találkozott egymással, akkor hatgólos deszki győzelem született. A csapatok egymás közvetlen riválisaiként találkoztak, így előzetesen is izgalmas mérkőzés volt kilátásban.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a hazai együttes mindjárt az elején állva hagyta a vendégcsapatot, a kezdéstől ötletes, gyors és kombinatív játékot mutattak a szurkolóknak.

A gyulai gárda a 10. percben már 10-4-es arányban vezetett ellefele előtt. A fürdővárosi együttes a folytatásban azonban komoly hullámvölgybe került, a vendégek pedig folyamatosan dolgozták le hátrányukat.

– A második félidőben tovább tartott a hazaiak vesszőfutása. Az 40.percben a gyulai lányok még öt góllal vezettek, mindenki elkönyvelte a hazai csapat győzelmét. A vendégcsapat azonban egy 10-3-as sorozatot produkálva két góllal megelőzte a hazai csapatot, amit a mérkőzés lefújásáig meg tudott tartani – ismertette Máthé István.

A mérkőzés alakulása: 2. perc: 4-0, 8.perc: 8-2, 10. perc: 10-4, 20. perc: 13-9, 25. perc: 16-12, 30. perc: 17-16, 34. perc:21-17, 39. perc: 26-21, 43. perc: 27-24, 46. perc: 27-27, 49. perc: 27-29, 55. perc: 30-32 és 60. perc: 32-34.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata a tabella 9. helyéről utazik a Mezőtúri AFC-Syngenta együttesének otthonába.