Gyulai Hírlap - Győzelemmel javított mérlegén a gyulai kézis ificsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. október 17. 13:30
Győzelemmel javított mérlegén a gyulai kézis ificsapat
Csorvási SK–Gyulasport NKft. 30-33 (18-17)

A Gyulasport NKft. országos leányifjúsági bajnokságban szereplő csapata a Csorvási SK korosztályos együttesével nézett szembe a békéscsabai evangélikus sportcsarnokban.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Németh Cs. (12/2), Kertes S. (2), Erdődi R. (1), Miklya N., Szalkai B. (7/2), Szabó K. (10/1). Csere: Bartóki M., Szabó R. (1), Gyura A. és Baka E. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi alakulat két hazai vereség után utazott a megyeszékhelyre, ahol egy esélyesebbnek kikiáltott rivális ellen játszott.

A csorvási gárda a várakozásoknak megfelelően kezdett, a 4. percben már 3-0-ra ellépett ellenfelétől. A fürdővárosi együttes azonban nem hagyta magát, fokozatosan érte utol ellenfelét. A gárdának a 19. percben sikerült kiegyenlítenie az állást, majd Németh Csenge és Szabó Kamilla vezetésével a lefújásig kézben tartotta a mérkőzést.

A meccs alakulása: 4. perc 3-0, 10. perc: 7-5, 20. perc: 14-12, 29. perc: 18-15, 30. perc:18-17, 34-perc 19-19, 40. perc: 20-23, 50. perc 26-28, 55. perc 27-3, 60. perc 30-33.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata a bajnoki táblázat negyedik helyéről várhatja a három hét szünet utáni folytatást.