Elmondta: a gyulai tűzoltók a fürdővárosi parancsnokság működési területén kívül is részt vettek a viharkárok felszámolásában.
Mint megtudtuk, Gyulán egy lemeztetőt bontott meg az erős szél, de kidőlt fák és bedőlt kémények miatt is riasztották a tűzoltóságot.
A Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján arról tájékoztatott, hogy műveletirányítási főügyeletére összesen tizenöt segélykérés érkezett kedden. A káreseményekhez riasztott tűzoltó egységek az esetek túlnyomó részében a viharos időjárás miatt megdőlt fákat, letört ágakat távolítottak el.
Az orosházi hivatásos tűzoltóknak kedd este egy nagyszénási családi házhoz is ki kellett vonulniuk szén-monoxid-mérgezés gyanúja miatt. Az ingatlanban végzett mérések igazolták a veszélyes gáz jelenlétét, a koncentráció az egészségügyi határérték tízszerese volt. A lakókat kórházba szállították, egyikük súlyos, ketten enyhe szén-monoxid-mérgezést szenvedtek – írták.
























