A pályázatot azért hirdették meg, mert a csatornán átvezető műemléki téglahíd mellett, a part északi oldalán épült vendéglátó terasz évek óta nincs használatban.
A város szándéka, hogy az Élővíz-csatorna partján növelje a gyalogosforgalmat, és vonzóvá tegye azt a helyiek és a turisták számára. Az önkormányzat pályázat útján kereste a legjobb tervmegoldást és ez alapján a legszínvonalasabb környezetrendezési ötletet.
Béres István városi főépítész az eredményhirdetés helyszínén lapunknak elmondta: 13 pályázat érkezett az 1 millió 200 ezer forintos fődíjjal meghirdetett megmérettetésre, melyen a város adott esetben nem díjazott pályázatokat is megvásárolhat.
Görgényi Ernő polgármester köszöntőjében fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy Gyula arculatának megújulása 2006-ban indult a Kossuth tér felújításával. 2007-ben a Harruckern tér felé haladt a fejlesztés, később pedig a Göndöcs-kert és az Almásy-kastély környéke újult meg – fejtette ki.
A városvezető hozzátette, hogy egy-egy hasonló tervpályázat kiváló ötleteket adhat arra az időre, amikor rendelkezésre állnak pályázati vagy akár saját források azok megvalósítására.
A zsűri elnöke, Kiss Lajos építész a Magyar Urbanisztikai Társaság képviseletében jelent meg az eseményen. Köszöntőjében elmondta: az elbírálásnál szempont volt a meglévő városszerkezethez való idomulás, az arculat és a karakter megőrzése, az újszerűség, a tervezett anyagok időtállósága, a praktikum és a korszerű szemlélet érvényesítése.
A pályázat győztese Nagy Adrienn lett, aki a Wildscape Projects képviseletében készítette a legjobb pályaművet.