a virágos csapat
Fotó: Gyulai Hírlap – Csokonai utcai 8-as számú Idősek Klubja
A szentpálfalvi klub tagjai már évek óta gondozzák az intézmény környezetét, ahol szép virágoskertet és egy veteményest is kialakítottak.
Minekutána lehetőségük adódott ingyenes vetőmagcsomagok igénylésére, az ellátottak megszervezték, hogy a klub dolgozóival közösen március utolsó szombatján rendbe teszik a közösségi összefogással létrehozott és gondozott kertet, veteményeznek, majd főznek is egy jót – tudtuk meg Kiss Szabolcstól, a Gyulai Kistérség Egységes Szociális és Gyermekjóléti Intézmény vezetőjétől.
A lelkes csapatnak az intézmény szomszédságában lakók is felajánlották a segítségüket: a szorgos kezűeket több köbméternyi földdel lepték meg, hogy építhessenek belőle egy sziklakertet.
A 8-as számú klub konyhakert kategóriában indulna el az egyre népszerűbb virágosítási és kertszépítési versenyen, amelyet a város önkormányzata minden évben meghirdet. A nyerteseket augusztus 20-án díjazzák.

























