Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Bírói tévedés is kellett a Bíró-csapat vereségéhez

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. október 23. 09:00
Bírói tévedés is kellett a Bíró-csapat vereségéhez
Nagyszénás SE–Gyulai Futball Club-Termál 1-0 (0-0)

A Megye I.-es labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában Gyulai FC-Termál csapata a Nagyszénás SE gárdájához látogatott október 20-án. A gyulai felnőttcsapat az előző fordulóban a hazai szurkolók előtt tért vissza mélyrepüléséből, amelynek folytatásaként pontokkal akart távozni a bajnokság nagy esélyesének otthonából.

megakasztották a gyulai focicsapat lendületét

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulai FC-Termál: Démusz, Bogár (Rácz), Nagy S., Kukla, Repisky (Tövisháti), Kovács I. (Oláh), Patkás, Nagy E., Bíró, Okos és Radics. Csere: Franciskovic, Sáss és Kádár. Vezetőedző: Bíró Róbert.

A fürdővárosi együttes a bajnokság egyik legnagyobb esélyeséhez utazott, amely gárda a tabella második helyéről várta ellenfelét. Mindkét csapat győzelemmel hangolt a párharcra, a gyulaiak hazai pályán arattak négygólos győzelmet, a nagyszénásiak pedig szoros meccsen diadalmaskodtak a jaminai arénában.

Amint azt Bíró Róbert vezetőedző elmondta, csapata kikerült a hullámvölgyből, a mérkőzést ennek megfelelően irányította az együttes.

– Úgy érzem, hogy végig azt történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Az első félidőben három százszázalékos helyzetünk volt, valamint rúgtunk egy kapufát is.

A lendületben lévő vendégek rohamait a hazai gárda nem tudta megállítani, ám a második félidőben mégis a vendéglátók kerültek előnybe.  – Egy valamivel vagy valakivel nem számoltunk, az pedig a játékvezető személye volt. Fordulás után egy ártalmatlan szituációt követően a bíró félpályáról befújt egy büntetőt a hazai csapatnak, amely ítélet után a nagyszénási drukkerek csodálkoztak a legjobban.

A 63. percben bekapott gól azonban nem törte meg a „várvárosiakat”, akik fokozták a nyomást ellenfelükön. A 76. percben újabb csapás érte a Bíró-csapatot, amikor Patkást állította ki a játékvezető.  

– A jogos kiállítás után teljesen beszorítottuk az ellenfelet, de sajnos nem sikerült az egyenlítés. A játékunk alapján minimum egy pontot megérdemeltünk volna. Sajnos, a bajnokság során nem ez volt az első meccsünk, amelyikbe a játékvezetők elég komolyan belenyúltak. Ezt ennek a fiatal csapatnak nagyon nehéz feldolgoznia – értékelte a történteket a gyulai vezetőedző.

A Gyulai FC-Termál csapata hullámzó hetek után mehet pihenőre, ellenfele pedig fellépett a bajnokság legfelső pozíciójába. A Bíró-csapat legközelebb november 3-án lép pályára, amikor hazai környezetben fogadja a Békéscsaba 1912 Előre II. együttesét.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)