Gyulai Hírlap - Hosszú Katinkát üldözi Daka Anett

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. október 17. 13:00
Hosszú Katinkát üldözi Daka Anett
A Gyulai Várfürdő úszószakosztályának versenyzője ezüstérmes lett az Iron Lady mögött

A hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda adott otthont a II. Rövidpályás Hód Kupa elnevezésű úszóversenynek október 14. és 15. között. A felkészülési tornán 27 csapat 462 versenyzője száguldott a medencében.

____Eredeti-IMG_0151.JPG

Daka Anett és Hosszú katinka kétszer is csatázott egymással

Fotó: Gyulai Várfürdő Kft.

A Gyulai Várfürdő úszószakosztálya huszonhárom fős csapattal képviseltette magát, amelynek tagjai remek eredményekkel képviselték a fürdővárost. A „várvárosi” válogatott a pontverseny hetedik helyéig repesztett, ami a legjobb Békés megyei egyesületté avanzsálta a Tóth András vezette csapatot.

A Gyulai Várfürdő úszószakosztálya öt aranyéremmel, három ezüsttel és nyolc bronzmedállal tért haza a megmérettetésről. A fürdővárosiak vezérhajója Veres Laura lett, aki négy arannyal, két ezüsttel és két bronzéremmel zárta a vizes száguldást, így nyolc medáljával a Hód kupa legeredményesebb versenyzőjévé lépett elő.

A pontverseny élén a Hosszú Katinka fémjelezte Iron Aquatics végzett, amelynek névadója kétszer is összecsapott Daka Anettel. A gyulaiak fiatal bajnoka egy ezüstöt és egy bronzot úszott a nagynevű ellenfél mögött, így jelezvén kiváló formáját.

Az Iron Lady „művésznevű” Hosszú Katinka indulása azért is volt nagy esemény, mert az olimpiai bajnok úszónő kevés ilyen versenyen áll rajthoz.

Eredmények: Veres Laura: 50 méter pille 1. hely, 100 méter pille 1. hely, 200 méter pille 1. hely, 100 méter hátúszás 1. hely, 2 méter gyorsúszás 2. hely, 100 méter gyorsúszás 2. hely, 200 méter vegyes 3. hely, 200 méter hátúszás 3. hely. Veres Luca: 50 méter gyorsúszás 1. hely, 100 méter pille 3. hely. Daka Anett 2. hely, 100 méter hátúszás 3. hely. Mácsok Fruzsina: 50 méter pille 3. hely. Cseresznyés Petra: 100 méter hátúszás 3. hely. Szalai Áron: 50 méter hátúszás 3. hely. Gombos Fruzsina: 50 méter mellúszás 3. hely. Vezetőedző: Tóth András. Edző: Tóth Szilárd. Szárazföldi edző: Juhász Jácint.