Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Szombaton többfelé valószínű eső, zápor, zivatar

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • MTI • HÍREK • 2017. május 12. 20:10
Szombaton többfelé valószínű eső, zápor, zivatar
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti

Szombaton a felhős égkép lesz a jellemző, emellett a Dunántúlon és délen néhány órás napsütés is várható. 

Pénteken erőteljes gomolyfelhő-képződésre, több-kevesebb napsütésre és összességében többfelé záporra, zivatarra kell számítani. Emellett főként az északi, északkeleti országrészben heves zivatar is kialakulhat felhőszakadás és jégeső kíséretében. Az éjszaka első felére kissé megnyugszik felettünk a légkör, az ország legnagyobb részén átmenetileg megszűnik a csapadéktevékenység, de hajnaltól ismét egyre többfelé kell csapadékra számítani.

Szombaton, napközben többfelé valószínű eső, zápor, zivatar, a Dunától keletre továbbra is előfordulhatnak heves zivatarok is. Késő délutántól előbb a Dunántúlon, majd keletebbre is fokozatosan megszűnik a csapadék, ezzel párhuzamosan estére már jelentősen csökken a felhőzet.

Pénteken a délnyugati, szombaton az északnyugatira forduló szél többfelé megerősödik, de zivatarok környezetében akár komolyabb szélrohamok is lehetnek. 

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 15 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 19 és 25 fok között alakul, a Nyugat-Dunántúlon lesz a legmelegebb.

Összes cikk - lent (max 996px)
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)