Gyulai Hírlap - Hiába a jó játék, a tempót is bírni kell

GYULAI HÍRLAP • T. P. SPORT • 2017. április 24. 12:45
Hiába a jó játék, a tempót is bírni kell
Gyulai SE–HC Szarvas 34–39 (19–21)

A Békés megyei kézilabda-bajnokság 11. fordulójában a HC Szarvas csapatát fogadta a Gyulai SE együttese április 22-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A legutóbbi fordulóban, idegenben sikerült felülmúlni a Mezőhegyesi SE gárdáját, így városunk csapata reménykedhetett abban, hogy sikerül folytatni a jó szériát, de hiába a jó játék, a végeredmény nem ezt tükrözte.

hiába kezdték jól a meccset a gyulaiak, nem tudtak pontot szerezni

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulai SE: Veres, Tóth, Mészáros, Beregszászi, Lapis, Balázsházi, Urbán, Képíró, Sztanojev. Vezetőedző: Turek Tamás.

Jól kezdte a mérkőzést a gyulai gárda, ennek megfelelően hamar vezetést is szereztek, de nem sokáig tudták megtartani az előnyt. A szarvasi csapat lendületes, gyors ellentámadásokkal operált, így hiába volt szépen felépítve a hazaiak támadójátéka, a védekezésre gyakran nem maradt elég energia.

Az első félidő az eredmény utáni futással telt el, viszont a hazaiak becsületére válik, hogy a néha 5-6 gólos hátrányt, a félidőt jelző sípszóig, sikerült kétgólosra lefaragni, így 19–21-gyel vonulhattak pihenni a csapatok.

A játék képe a második játékrészben sem változott, amelynek 34–39-es vereség lett a vége. Turek Tamás vezetőedző szerint a 34 lőtt gól a legtöbb csapat ellen elég lehet a győzelemhez, de a védekezés nem állt a helyzet magaslatán. Mint mondta, végig szorosnak érezte a küzdelmet, az utolsó pillanatig bízott a pontszerzésben, de a mindenkin jelentkező fáradtság végzetes taktikai és technikai hibákhoz vezetett.

A Gyulai SE legjobb dobói: Mészáros 13, Jánk 8 és Lapis 5.

A fürdővárosi együttes legközelebb május 6-án lép pályára a legnagyobb riválisnak számító Újkígyós otthonában.