Bútorszállítás közben defektet kapott autóson segített február 11-én a Szarvasi Rendőrkapitányság egyik körzeti megbízottja. A nő levelet küldött a rendőrkapitányságra, részletesen leírta, mi történt.
Szarvas közelében jártak, amikor defektet kaptak. A megrakott utánfutót egy emelővel nem tudták felemelni, békéscsabai ismerősüket kérték meg, hogy vigyen nekik egy másik emelőt is. Úgy gondolták, hogy akár egy órát is várniuk kell a hidegben a segítségre. Pár perc múlva megállt mellettük egy rendőrautó, és Galgóczi Zoltán rendőr főtörzsőrmester, körzeti megbízott megkérdezte tőlük, hogy segíthet-e. Elmondták a problémájukat, amit a szolgálati kocsiból kivett emelővel gyorsan meg is oldottak.
Zoltánra igazán ráillik a rendőrség szlogenje: „Szolgálunk és védünk” – írta a Szarvasi Rendőrkapitányságra február 16-án küldött levelében a nő. Jó érzés volt számára, hogy segítséget kapott a rendőrtől. Reményét fejezte ki, hogy levele eljut a körzeti megbízott parancsnokaihoz is. A szarvasi rendőrkapitány személyesen adta át a nő sorait a főtörzsőrmesternek, és megköszönte a lelkiismeretes, segítőkész hozzáállását.
























