Gyulai Hírlap - Egy kosár érmet hoztak haza a Gyulai Várfürdő úszói Gyomaendrődről

GYULAI HÍRLAP • SPORT • 2015. augusztus 04. 09:00
Egy kosár érmet hoztak haza a Gyulai Várfürdő úszói Gyomaendrődről
Mácsok Fruzsina három számban is aranyérmes lett, 50 m mellen pedig harmadikként ért célba
Negyedik alkalommal rendezték meg Gyomaendrődön a Ligetfürdő Kupát, amelyen nagy létszámmal vettek rész a Gyulai Várfürdő versenyzői. A verseny a 25 m-es uszodában zajlott, a 4 úszásnem 50 m-es számában, 100 m vegyesen, 100 m mellen és gyorson. A legeredményesebb versenyző vitathatatlanul Mácsok Fruzsina lett, aki mindegyik számban rajthoz állt, s 50 m mellen harmadikként ért célba, az össze többi számban pedig aranyérmes lett.
____Eredeti-Fruzsi_nyert.JPG

A legeredményesebb versenyző vitathatatlanul Mácsok Fruzsina lett

Fotó: Gyulai Várfürdő

Ugyancsak jól szerepeltek a Veres testvérek, Laura és Luca is megnyerték a saját korcsoportukban a vegyesúszást és pillangót, Laura nyert még háton, ahol Luca 3. lett, Luca nyert még 100 gyorson, ahol Laura 2. lett. Luca 50 gyorson ezüstérmet szerzett, oklevelet kaptak mellen.

Hudák Dóra háton, pillén és vegyesen lett ezüstérmes, 100 m gyorson és mellen bronzérmes, 50 méteren pedig 6. helyezést ért el. Dobra Dóri az 100 m mellúszásban állhatott a dobogó legfelső fokára, míg 50 m-en másodikként ütötte meg az elektromos időmérő panelját, ezenkívül gyorson, háton és pillangón oklevelet kapott.

Cseresznyés Zoltán háton tudott győzni, míg pillangón bronzérmet szerzett, vegyesen és mellen 6. lett. Kiss Lehel 100 m mellen lett ezüstérmes, mellen, pillangón és vegyesen épphogy lemaradt a dobogóról, háton 6. helyezett lett. Szalai Áronnak 50 m háton bronzérmet akasztottak a nyakába, gyorson 4., mellen és pillangón ötödikként ért célba.

Kiss Réka 50 m háton a dobogó 3. fokára állhatott, 100 gyorson ötödikként ért célba. Bai Botond 100 m mellen 4., 100 m vegyen 5. helyezést ért el. Hudák Nándor 100 mellen tudott 4. helyezést elérni épphogy lemaradva a dobogóról. Akárcsak Baka Edina 100 m mellen és Temesvári Kata 100 m mellen, utóbbi még egy 6. helyezést is begyűjtött háton és pillén. 5. helyezettként gyűjtött pontot Zsigmond Olivér 50 háton és 100 gyorson, Tóth Bernadett 100 m mellen, Szalai Réka 100 m gyorson és Balog Tamás 50 m háton. Hatodikként ért célba Sáfár Janka 100 m mellen és Matei Brianna 50 m gyorson, valamint Ragályi Zsuzsanna 100 m vegyesen és gyorson.

Szintén jól szerepelt alig lemaradva az oklevéltől Budai Máté pillangón és vegyesen, Kiss Zalán mellen és Szalai Réka vegyesen. Cseresznyés Petra és Mester Ákos egyéni csúcsokkal zárták a versenyt. A Veres Laura, Mácsok Fruzsina, Kiss Réka és Hudák Dóra alkotta női váltó 3. helyezéséhez, a Szalai Áron, Balogh Tamás, Bai Botond, Hudák Nándor alkotta fiú váltó 5. helyezést ért el.