Német nemzetiségi települések épített öröksége címmel konferenciát rendez a Békés Megyei Német Önkormányzatok Szövetsége és a Békés- Csongrád Megyei Német Iskolaegyesület október 17-én, csütörtökön a Göndöcs Benedek Középiskolában (Sándorhegy 2.).
Mittag Mónika, a szövetség elnöke 8. 30 órakor köszönti a konferencia résztvevőit, majd Kónya István a Békés Megyei Önkormányzat alelnöke megnyitja a rendezvényt. A hivatalos köszöntőket Bihari Valéria zenetanár és tanítványainak a harmonika előadása színesíti.
A szakmai előadások kilenc órakor kezdődnek, majd 11.10 órakor Bagyinszki Zoltán Németváros Anno elnevezésű fotókiállítását Béres István városi főépítész megnyitja. A nyilvános program németvárosi lovaskocsikázással zárul, ebéd után a szövetség zártkörű közgyűlését üli. A regisztráció díja 500 forint.
- A Békés Megyei Német Önkormányzatok Szövetsége 2010-óta az éves közgyűléséhez kapcsolja egy kulturális rendezvényt is. Az első évben a Málenkij robot volt a téma, 1011-ben oktatási tematikát választottunk, tavaly pedig a német gasztronómiát és a szokásokat vettük górcső alá. Idén a nagyon érdekes építészeti kultúráról hallgathatnak meg előadásokat a konferencia résztvevő – mondta a Gyulai Hírlapnak Mittag Mónika.
További információ Mittag Mónikától a 20/8230829-as telefonszámon kapható.























