Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Akár 72 millió forintra is pályázhatnak a gyulai civil szervezetek és magánszemélyek

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Sz. E.HÍREK • 2015. november 03. 12:00
Akár 72 millió forintra is pályázhatnak a gyulai civil szervezetek és magánszemélyek
A Leader-pályázatokról a Civil Szolgáltató Központban tájékoztatták az érdeklődőket
A Béke sugárúti Civil Szolgáltató Központban tartott lakossági fórumot a gyulai önkormányzat és a Napkör Társadalmi Innovációs Egyesület november 2-án délután. Ennek témája elsősorban az volt, hogy a 2014–2020-ig tartó ciklusra a Napkör Társadalmi Innovációs Egyesület nyerte el a lehetőségét annak, hogy Gyulán és környékén a Leader-pályázatokat lebonyolítsa. A bemutatkozó fórumra civil szervezetek képviselőit és magánszemélyeket vártak, hogy elmondják javaslataikat az előttük álló fejlesztési időszakkal kapcsolatban, elsősorban a vidékfejlesztés témakörében.
____Eredeti-GYHRCSD_0013.JPG

lakossági fórum a gyulai Civil Szolgáltató Központban

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Molnár Csaba, a gyulai önkormányzat munkatársa a fórum kezdetekor kifejtette: az a cél, hogy megismerjék az érintettek elképzeléseit arról, hogy a rendelkezésre álló több mint 246 millió forintos keretet mire fordítsák, és ahhoz kapcsolódóan milyen pályázatokat írjanak ki. Ötleteket vártak például a turisztikai vonzóképesség növelésének témájában, a mikrovállalkozások fejlesztésével kapcsolatban, de akár a helyben előállított élelmiszerek feldolgozását is szívesen támogatják majd.

Az önkormányzat ügyintézője kiemelte azt is, hogy minél hamarabb szeretnék kiírni a pályázatokat, hogy a forrás teljes mértékben felhasználható legyen.

A Doboz, Elek, Kétegyháza, Lőkösháza, Sarkad térségében nemrégiben újonnan létrejött helyi akciócsoport működtetésére  területi jogosultságot szerzett egyesület képviseletében Kiss József azt is hozzátette: fontos, hogy az ötleteléskor ne csak gépek beszerzésében vagy ingatlanok építésében gondolkodjanak. 

– A civil szervezetek mellett magánszemélyek is pályázhatnak, például meglévő ingatlan átalakításával valamilyen turisztikai attrakció létrehozására. Emellett nyelvi típusú és számítógépes képzésekre is lehetőség van, de túraútvonalak fejlesztésében és a külterületen élők életének könnyítésében is gondolkodhatnak az érdeklődők – tette hozzá Kiss József.

A szóban forgó pályázatok vissza nem térítendő támogatásokkal járnak, amiken pályázatonként 72 millió forint a maximális összeg.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)