Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Az Erkel gimnázium megyei tankerülethez való tartozása is téma volt a gyulai iskolavezetők ülésén

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • F. C. • HÍREK • 2015. február 17. 21:00
Az Erkel gimnázium megyei tankerülethez való tartozása is téma volt a gyulai iskolavezetők ülésén
A köznevelési kerekasztal iskolai munkacsoportjának találkozóján a közelmúltban elfogadott városi ösztöndíjrendszerről is beszámoltak
A gyulai köznevelési kerekasztal iskolai munkacsoportjának ülésén. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Újabb tanácskozásra gyűltek össze a gyulai általános és középszintű oktatási intézmények képviselői február 17-én, a Gyulai Polgármesteri Hivatal ovális termében. A köznevelési kerekasztal iskolai munkacsoportjának ülésén egyebek mellett az Erkel Ferenc Gimnázium megyei tankerülethez való tartozásáról esett szó.

A napirendi pontok megtárgyalás előtt Ködmönné dr. Lipták Anna, az Önkormányzati és Kulturális Osztály csoportvezetője a közelmúltban megszavazott városi tanulmányi ösztöndíjrendszer középiskolákat érintő részleteiről számolt be a jelenlévőknek. A rendelet alapján 10 gyulai diák 10 hónapon keresztül részesülhet majd a 9000 forintos támogatásban – közülük legfeljebb kettő tanuló lehet kollégista, vagy bejárós.

A Bay Zoltánról elnevezett ösztöndíj kapcsán elhangzott, hogy azt – az egyetemisták mellett – olyan 11., 12. és 13. évfolyamos középiskolások pályázhatják meg, akiknek tanulmányi átlaga 4,7 és 5 között van. A kitűnő eredmények azonban legfeljebb csupán 50 ponttal járulhatnak hozzá a tanuló összpontszámához. Emellett maximum 30 pont szerezhető OKTV-n vagy OSZTV-n elért előkelő helyezés miatt, maximum 20 pont a nyelvtudást és további 10 pont az egyéb kiemelkedő teljesítményt igazoló dokumentumok csatolása esetén.

Szűcs Levente, az Erkel Ferenc Gimnázium igazgatója megjegyezte, az OKTV-n igen nehéz a legjobbak között végezni, így félő, hogy kevesen lesznek majd azok, akik képesek lesznek maximum pontot szerezni ebben a kategóriában.

A tájékoztató után a jelenlévők a napirendi pontok megtárgyalásával folytatták. Ezek között szerepelt az iskolapszichológiai ellátás problémáinak és lehetséges megoldásainak témaköre, az egész napos iskolával kapcsolatos gondok, valamint az állami fenntartású iskolák működtetése körüli aggodalmak.

A Gyulai Hírlapnak Kónya István elmondta, az utóbbi napirendi pontban egy fontos kérdéssel kell foglalkoznia a munkacsoportnak, amely az Erkel Ferenc Gimnázium fenntartói változását érinti. Az iskola ugyanis 2013. január 1-től a gyulai tankerülethez tartozott, ám a 2015. január 1-el hatályba lépő jogszabályváltozások révén ez év elejétől a békéscsabai székhelyű megyei tankerülethez került, emellett azonban továbbra is önkormányzati működtetésű maradt. Kónya István szerint ez azért jelenthet nehézséget, mert így vélhetően kevésbé tudják majd saját érdekeiket érvényesíteni, hiszen a megyeközponti kerülethez tartozik valamennyi békés megyei gimnázium is. Tekintettel arra, hogy jó a kapcsolat a megyei tankerülettel, várhatóan az új fenntartóval is hasonló viszonyt tud kiépíteni Gyula Város Önkormányzata.

Kónya István kifejtette, a megváltozott helyzetre nemcsak a városvezetésnek, de a gyulai általános iskoláknak is fel kell készülni. Egyelőre az Erkel Ferenc Gimnázium pozíciójának megerősítésében látják a megoldás kulcsát, ezt pedig beiskolázási marketinggel, vagy épp speciális igényeket kielégítő képzések elindításával érhetik el.

 

Kónya István. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)