Gyulai Hírlap - A második félidőben elfáradtak a gyulai kézilabdás lányok

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. május 02. 11:00
A második félidőben elfáradtak a gyulai kézilabdás lányok
A sérüléssel bajlódó Borsós kapust, Gebeit és a gólerős Bottót nélkülöző vendégek jól kezdtek
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Kispest NKK–Gyulai SE 32–21 (11–11).

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. V.: Arnold, Kosztend.

Gyula: Nagy B.Kovács A. 4, Madar 3, Turák 1, Dávid 4, Lukoviczki 4, Szabó R. 4. Csere: Kerekes J. (kapus), Erdődy, Jámbor, Márkus 1, Skerl, Asztalos, Kesztyűs. Edző: Bolla Mária.

A Kispest legjobb góldobói: Rosinszki 7, Szabó E. 5. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

A sérüléssel bajlódó Borsós kapust, Gebeit és a gólerős Bottót nélkülöző vendégek jól kezdtek, a 10. percben már 6–1-re vezettek a Kispest otthonában. A folytatásban is az ő akaratuk érvényesült a pályán, kemény védekezés mellett, ötletes támadásokkal tartották négygólos előnyüket (22. p.: 10–6). A játékrész végére felzárkózott a Kispest, és a pihenőre ledolgozta hátrányát. A térfélcserét követően már a fővárosi együttes irányított, a tartalékos gyulai lányokon egyre inkább kiütközött a fáradtság, ugyanakkor igazi csapatként küzdötték végig a találkozót. A fáradtság miatt egyre több rés keletkezett a falon, amit a rutinos hazaiak rendre gólokkal büntettek. A második félidő alapján az esélyesebb vendéglátók megérdemelten nyertek, azonban hozzá kell tenni, hogy a mieink szinte csere nélkül játszották végig a találkozót, ahol a hazaiaknak lényegesen hosszabb volt a kispadjuk.

Bolla Mária: – Nagyon jól kezdtünk, többször is négy góllal vezettünk. A második félidőben a csapat elfáradt. Korrekt játékvezetés jellemezte a találkozót.

Szombaton 17 órakor a Szent István Egyetem fiataljait fogadják a felnőttek, míg 15 órakor a juniorok lépnek pályára a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.