Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Április 6., a döntés napja - Gyulán 16 képviselőjelölt a szavazólapon

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • M-P. J.HÍREK • 2014. április 06. 06:00 • Frissítve: 2014. április 06. 15:00
Április 6., a döntés napja - Gyulán 16 képviselőjelölt a szavazólapon
Szavazni április 6-án reggel 6.00 órától 19.00 óráig lehet
Képünk illusztráció

Gyulán tizenhat országgyűlési képviselőjelölt neve szerepel a szavazólapon április 6-án. Szavazni reggel 6 órától este 7 óráig lehet a számunkra kijelölt szavazókörben. A Gyulai Hírlap olvasóit Becsyné dr. Szabó Márta, az OEVI vezetője tájékoztatja a szavazás napi tudnivalókról.

Szavazni április 6-án reggel 6.00 órától 19.00 óráig lehet. A 19.00 órakor még sorban álló választópolgárok szavazhatnak, ezután a szavazatszámláló bizottság a szavazást lezárja. Minden választópolgár csak a számára kijelölt szavazókörben szavazhat. A Nemzeti Választási Iroda már korábban megküldte a szavazóköri névjegyzékbe vételről szóló értesítőket a választópolgároknak, amelyeken feltüntették – többek között – a számukra kijelölt szavazóhelyiség címét is. Azok a választópolgárok, akik nem kapták meg az értesítőt, esetleg az értesítő megsemmisült vagy elveszett, a helyi választási irodától új értesítőt igényelhetnek.

A szavazáson megjelent választópolgár, hogy szavazatát leadhassa, köteles igazolni a szavazatszámláló bizottságnak személyazonosságát, valamint lakcímét vagy személyi azonosítóját. A személyazonosság igazolására alkalmas a személyazonosító igazolvány, a régi típusú, könyvecske formájú személyazonosító igazolvány, ideiglenes személyazonosító igazolvány, vezetői igazolvány, útlevél és az ideiglenes útlevél. A lakcímet lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal, a lakcímbejelentésről szóló átvételi elismervénnyel, valamint a régi, könyvecske alakú személyazonosító igazolvánnyal, amennyiben tartalmazza a lakcímet is, igazolhatjuk.

A választópolgár azonosítását követően – amennyiben szerepel a szavazóköri névjegyzékben – a szavazatszámláló bizottság a névjegyzék alapján megállapítja, hogy milyen szavazólapokat kell a választópolgár rendelkezésére bocsátania. Főszabály szerint a választópolgár egy egyéni választókerületi szavazólapon és egy pártlistás szavazólapon gyakorolhatja szavazati jogát. Azok a választópolgárok azonban, akik 2014. március 21. napján 16.00 óráig kérték a nemzetiségi névjegyzékbe vételük hatályának kiterjesztését az országgyűlési képviselőválasztásra is, az egyéni választókerületi szavazólap mellett nem pártlistásat, hanem a nemzetiségének megfelelő listás szavazólapot kap a szavazatszámláló bizottságtól. A szavazatszámláló bizottság a megfelelő szavazólapokat a választópolgár jelenlétében lebélyegzi, mivel a bélyegző hiánya a szavazólap érvénytelenségét eredményezi. A választópolgár a névjegyzék aláírásával köteles igazolni a szavazólap átvételét, ezért amennyiben a választópolgár megtagadja a névjegyzék aláírását, a választópolgárt a szavazatszámláló bizottság visszautasítja. A névjegyzék aláírását követően a szavazatszámláló bizottság átadja a választópolgárnak a szavazólapokat és a borítékot. A szavazópolgár a szavazófülkében, az ott letett kék színű tollal megteheti szavazatát. A választópolgár kérésére a szavazatszámláló bizottság segítséget nyújt a szavazásban. A szavazást követően a választópolgár a szavazólapokat borítékba helyezheti és az urnába dobja.

Érvényesen szavazni csak egy egyéni választókerületi jelöltre és egy listára, a jelölt neve melletti, illetve a lista neve feletti körbe tollal írt két, egymást metsző vonallal lehet. Ha a választópolgár a szavazólap kitöltését elrontotta, a rontott szavazólap helyett a szavazatszámláló bizottság egy alkalommal újat ad.

Azok a választópolgárok, akik mozgásukban egészségi állapotuk, fogyatékosságuk vagy fogva tartásuk miatt gátolva vannak, az igénylés okát is tartalmazó írásbeli kérelemmel a szavazás napján 15.00 óráig fordulhatnak a szavazatszámláló bizottsághoz. A mozgóurna iránti kérelem a www.valasztas.hu, illetve a www.gyula.hu honlapokról letölthető, illetve a helyi választási irodától kérhető. Ha a kérelem a jogszabályoknak megfelelő, a szavazatszámláló bizottság két tagja felkeresi a választópolgárt a mozgóurnával.

– További tájékoztatás érdekében forduljon a Polgármesteri Hivatalban működő választási irodához (5700 Gyula, Petőfi tér 3., I. emeleti jegyzői titkárság, 66/526-812), vagy látogassa meg a www.valasztas.hu honlapot – mondta el Becsyné dr. Szabó Márta.

 


Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)