Gyulai Hírlap - Tartalékosan újabb vereséget szenvedett a gyulai kézilabdás csapat

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2014. február 28. 17:00
Tartalékosan újabb vereséget szenvedett a gyulai kézilabdás csapat
A találkozó elején lendületesen kezdtek a gyulaiak, egészen a 20. percig tartották magukat
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Hajdúnánás-Gyulai SE 33–21 (18–12).

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 100 néző. V.: Halász, Tarnavölgyi.

Gyula: BORSÓSErdődy, Madar 2, Gebei 4, Dávid, Lukoviczki 3, SZABÓ R. 9. Csere: Nagy B. (kapus), Semjéni 3, Márkus, Turák, Asztalos, Kesztyűs. Edző: Bolla Mária. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 6/5.

A találkozó elején lendületesen kezdtek a gyulaiak, egészen a 20. percig tartották magukat, ekkor mindössze két gól volt a különbség, pedig a játékvezetők igencsak a hazai csapatot segítették az ítéleteikkel. Ha csak arra gondolunk, hogy a mieink ekkor kapták az összes kiállításukat, míg a hazaiak egyet sem, és a büntetőket is csak az első félidőben kapták, akkor ehhez képest a gyulaiak jól tartották magukat. Ezután azonban az állandó zárkózástól és emberhátrányban való játéktól szétesett a játékunk. Az egyébként is tartalékokkal kiálló lányainkon a szünet sem segített, sőt a második játékrész 22. percéig mindössze két gólt (!) szereztek, amellyel végképp eldöntötték a két pont sorsát.

A junior együttesünk is vereséget szenvedett Hajdúnánáson 30-21 arányban. Legjobb lövők: Asztalos Annabella 8, Jámbor Fanni 4 góllal.

Hétvégén a harmadik helyezett Inárcs-Örkény együttese érkezik Gyulára, akiknek van miért visszavágniuk lányainknak. Vasárnap 17 órai kezdettel a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban kerül sor a találkozóra, míg a juniorok 15 órakor lépnek pályára.