Gyulai Hírlap - Országos bajnoki címet nyert 800 m-es síkfutásban a gyulai Süli Richárd

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2013. július 12. 14:00
Országos bajnoki címet nyert 800 m-es síkfutásban a gyulai Süli Richárd
Atlétika
Süli Richárd. Fotó: Gyulai Hírlap

Ünnepélyes csapatgyűlés keretében tett olimpiai fogadalmat az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF) utazó Magyar Ifjúsági Csapat a MOM Kulturális Központban, ahol Risztov Éva, olimpiai bajnok úszó, videoüzenetben kívánt sikeres szereplést a fiataloknak.

A hollandiai Utrechtben július 14–19. között rendezik meg a 12. nyári EYOF-ot, melyen nyolc sportág 75 magyar ifjúsági korú sportolója vesz részt, minden idők legnépesebb, 103 fős delegációjával. Köztük a gyulai Süli Richárd is, aki 800 m-es síkfutásban áll majd rajthoz a nemzetközi megmérettetésen.

A bemelegítés megtörtént a hétvégén, hiszen Kertes István tanítványai Tatabányán léptek pályára, országos serdülő bajnokságon, ahonnan kiváló eredményekkel tértek haza. A bajnokságon 90 versenyszám szerepelt a programon. A viharral is tarkított nagy melegben lebonyolított viadalon, amelyen a 13-14-15 évesek mérték össze képességeiket, felkészültségüket – összesen 36 szakosztály ifjú atlétái nyertek bajnoki címet.

A 800 m-es síkfutás bajnoka Süli Richárd lett, aki a 15 évesek mezőnyében 2:01,32-es időeredménnyel ért célba. 3000 méteren Mócz Dániel képviselte a gyulaiakat, új egyéni csúccsal az ötödik helyen futott be 9:49,89-es eredménnyel. Herdeló Dorottya remek versenyzéssel, új egyéni csúccsal, a negyedik helyet szerezte meg a 14 évesek között 42,8-as idővel. (Az első helyezettől mindössze 8 tized választotta el - a szerk.)

Ricsi válogatottbeli szerepléséről természetesen folyamatosan tájékoztatjuk lapunk olvasóit.