GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. május 10. 13:00
Várfürdő Termál FC–Monori SE 1-1
____Eredeti-GYHRCSD_020.JPG

Küzdelmes játékot hozott a Gyulai Termál FC és a Monori SE mérkőzése

Gyulai Termál FC–Monori SE 1-1 (1-1)

NB III.-as labdarúgó mérkőzés, Gyula, Id.Christián László Sporttelep V: Szilágyi Sándor

Gyula: Szarvasi – Ferenczi, Szabó Cs.Turcsek (Barna), Sajti – Okos, Burai (Katona), Sipos, Nagy G (Tóth)Styecz – Balogh M. Edző: Szekeres Lajos.

Az NB III. 12. helyén álló gyulaiaknak létfontosságú mérkőzések jönnek egymás után. Nem volt ez másként a Monori SE elleni derbin sem.

Van egy mondás, miszerint ha tudni szeretnéd mi várható egy mérkőzésen, látogass el a büfébe és mindent megtudhatsz. Amint azt a büfé közönségétől megtudtuk, küzdelmes, sok hibával tarkított és nehezen összekapart győzelem várható. Az is kiderült a mérkőzésen, hogy a „közmondásra” megéri hallgatni, hiszen egy momentumtól eltekintve minden úgy történt, ahogy azt nekünk megjósolták. Kivéve a győzelem, az nem jött be.

A mérkőzést a Monor kezdte lendületesebben. A vendégcsapat sok passzos játékkal próbálta meg eljuttatni a labdát a hazai kapu elé. A hazaiak viszont a széleken vezették támadásaikat, a gyors emberekre építették a taktikát. A félidő első része küzdelmet és sok hibát hozott, lényeges helyzetekről nem tudunk beszámolni.

A 20. perctől több ígéretes helyzet adódott a gyulai csapat előtt, ám a vendégháló még mindig érintetlen maradt. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A 25. percben Sárközi távoli lövése utat talált a kapuba, ezzel 0-1-re módosítva az állást. A mérkőzés ugyanúgy folyt tovább, mint a gól előtt. Sok küzdelem és sok hiba jellemezte a játékot, pozitív viszont, hogy kevés szabálytalanság fordult elő. A Termál FC kidolgozott helyzetei mind elhaltak a befejezésnél, ahogy a vendégcsapatéi is. A 44. percben azonban, szinte a semmiből – az egyébként is agilisan játszó – Balogh Milán egyenlített egy kiváló szélső elfutás után (1-1). A csapatok döntetlennel mehettek a szünetre, aminek egyik edző sem örülhetett igazán.

A második félidőben tovább folytatódott a sok passzos és a széleken operáló taktika csatája. Ahogy teltek a percek, a két csapat úgy próbált meg mindent beleadni, és jöttek a helyzetek is, azonban a befejezés mindkét fél részéről elég gyatrán sikerült. A mérkőzés vége felé egyre több hazai helyzet alakult ki, főként a rögzített szituációkból tudott a gyulai csapat veszélyeztetni. Érezhető volt, hogy mindkét csapat a győzelemért hajt, gyakorlatilag megszűnt a középpálya, amolyan átjáró házzá alakult a pálya ezen része.

A 86. percben a pest megyei csapat eldönthette volna a mérkőzést, ám a kapust is kicselező vendégjátékos az oldalhálóba lőtte a labdát. A mérkőzés döntetlenje azt is jelentette, hogy a Várfürdő Termál FC marad a 12., a Monori SE pedig a 9. helyen az NB III. Közép csoportjában.

– Nehéz helyzetben lévő csapatunk számára minden pont létfontosságú. A mérkőzés képe alapján bármelyik csapat megérdemelte volna a győzelmet – nyilatkozta lapunknak a gyulaiak mestere, Szekeres Lajos.