GYULAI HÍRLAP • C. L. • SPORT • 2014. szeptember 26. 17:00
Kiegyenlített mezőnyjátékban maradtak alul a gyulai labdarúgók
Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az első játékrész
Képünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

Monor–Várfürdő-Gyulai Termál FC 2-0 (1-0).

NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Monor, 150 néző. V.: Berényi. Gyula: Nagy B.Kovács T., Vincze D. (Purguly), Wéber, Kristóf (Péchy Bálint, Barna, Nagy G.Okos (Bagyinszki), Bodnár, Sipos. Edző: Szekeres Lajos.

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az első játékrész, bár a 10. percben kihasználták termálos védőink hibáját: egy rövid hazaadásra csapott le Szabó Tamás, és kapusunk mellett belőtte a „pettyest” (1-0). A folytatásban nem volt dolga egyik kapusnak sem a szünetig. A fordulást követően egyik csapat sem változtatott hadrendjén.

Az utolsó negyedóra 76. percében, sakk-mattra kijátszott helyzet végén, Csőke 8 méterről talált a vendégek kapujába (2-0).
Szekeres Lajos: – „Egyenrangú partnerek voltunk végig a mérkőzésen. Ilyen játékkal nem lett volt szabad kikapnunk!”
Az NB III. Közép csoportjának 16 csapatos tabellájának „felsőháza”: 1. Vác 15 pont, 2. ESMTK 13, 3. REAC 11, 4. Kozármisleny 10, 5. Orosháza 10, 6. Szekszárd 10, 7. Gyula 10, 8. Dabas 9. Monor 9 pont.

Hétvégén 27-én, szombaton 14 órai kezdettel a Termál FC fogadja a 16., sereghajtó Maglód együttesét az id. Christián László Városi Sporttelepen.