Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - A gyulai közönség hálásan fogadta a retro rock dalokat

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Csomós Éva • KULTÚRA • 2014. szeptember 15. 17:00
A gyulai közönség hálásan fogadta a retro rock dalokat
A RETROCK frontembere kellő hitelességgel idézte meg a magyar rockzene hőskorát
Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba

A hőskorszak magyar rockzenéi klubkoncert hangulatban, egy helyen, méghozzá a belváros szívében. A szegedi RETROCK zenekar koncertje még az egész nap bőszen szakadó eső ellenére is ígéretes szombat esti programnak mutatkozott, így felkerekedtünk, hogy mi is személyesen győződjünk meg arról, hogy ezúttal mit produkálnak a fiúk a 27's Bisztró és Zeneműhelyben.

Az, hogy az időjárás hogyan befolyásolta a koncertre kíváncsiakat, nehezen deríthető ki, hisz az Eszperantó tér 2. szám alatt, a Kossuth térre nyíló klub már néhány vendégtől is otthonosan telített, aminek egyik sarkát ezúttal a zenekar foglalta el - a billentyűs a kirakatba ültetve játszott, egy másik zenekari tag pedig épp a bejárattal szemben állva -, a közönség helyét a jószerencsére bízva.

A Boros Bálint, Fábián Zoltán, valamint a Magna Cum Laude szövegírója és basszusgitárosaként ismert Kara Misa által vezetett hely persze nem lehet meg élőzene nélkül, így a koncertezéshez szolid belméretet a fiúk tripla hangszigetelésű üvegekkel kompenzálták, amik a 21 órakor kezdődő koncert esetében a csendháborítás szempontjából a jószomszédi viszony fenntartását is biztosítják. Ez most különösen hasznosnak bizonyult, hiszen az átszellemülten éneklő énekes hangja ennél lényegesen nagyobb teret is könnyedén betöltene.

- Legutóbb a hőségtől izzadtunk, most az esőtől ázunk, köztes megoldás nincs – mondta Nyikos Imre énekes mintegy köszöntésként, mielőtt a húrok közé csaptak. A szigorúan csak magyar szerzeményeket játszó zenekar Máté Péter Egy darabot a szívemből egészen korrekt áthangszerelésével nyitott, de Demjén Ferenc Honfoglalása rockos változatban kicsit furcsán hatott tőlük. A közönségnek persze tetszett, és az utcáról is egyre többen vetődtek be az ismerős dallamok hallatán. Érthető, hisz olyan dalok váltották egymást, mint Máté Péter Egy darabot a szívemből, a P. Mobil Asszonyt akarok és a híres Kétforintos dal, de szólt Vikidál Gyulától a Menj tovább, a Piramistól a Ha volna két életem és az Eddától a Veled vagyok örökzöld is.

A frontember, Nyikos Imre személyisége kellő hitelességgel teremtette meg a 70-80-90-es évek magyar rockzenéinek világát. A lényéből áradó rock azt a benyomást kelti, mintha mindegyik dal a sajátja volna, és ezekben a zenekarokban játszotta volna végig a fent említett időszakot. Hangja éppúgy, mint a hangszerelés kimondottan kellemes volt a fülnek, és bár nem ígértek nagy technikai kunsztokat, de amit vállaltak, abban mindvégig becsülettel helytálltak. Ez pedig különösen jól hat a mai, általános zenei világban. Teljesítményüket a közönség is hálásan fogadta, hisz egyre többen álltak fel az asztaloktól, hogy közelebbről is élvezzék produkciójukat.

Az eredetileg 2008-ban alakult, de a jelenlegi felállásban - Nyikos Imre (ének), Füstös Nándor (billentyű), Ménesi Tamás (gitár), Harangozó Gábor (basszusgitár), Németh Sándor (dob) - 2012 augusztusa óta működő RETROCK zenekar repertoárja elsősorban a 70-80-90-es évek magyar rockzenéiből (Edda, Bikini, P-Mobil, Beatrice, Hobo Blues Band, Deák Bill Blues Band, Takáts Tamás Dirty Blues Band, Piramis, Dinamit, Lord, Zorall, Beatrice) áll. De nem csak a siker biztos receptjét biztosító dalok, hanem jelenlétük is nagyon szimpatikus volt, ráadásul mindvégig élénk kontaktusban álltak a közönséggel. Ennek ékes bizonyítéka és kiemelkedő pontja az egyik asztaltársaság születésnapi ünneplésére rácsatlakozva mondott köszöntő, valamint az oda illeszkedő Halász Judit klasszikusának eljátszása, ami nem minden nap hallható az általuk nyújtott zenei átdolgozásban.

A lányoknak szólt a Bikinitől az Adj helyet, az egykori gyulai katonatársaknak pedig a Nehéz a dolga című dal, az Eddától A kör, valamint a Dinamit Tinédzser dala pedig már totális koncerthangulatban telt. A fiúk egymás vállába kapaszkodva énekeltek, a lányok az asztalok között táncolva bizonyították be a sok jó ember kis helyen való meglétének gyakorlati példáját. És bár az elején még kérdéses volt, hogy fér el a zenekar, a közönsége és a többi vendég, de ekkorra kiderült, hogy még a táncolás is remekül megoldható, ráadásul a koncert végére még az addig makacsul kitartó eső is elállt.

     

Fotó: Gyulai Hírlap - Rusznyák Csaba
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)