Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Újabb turisztikai szolgálatással gazdagodott Gyula

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.HÍREK • 2014. július 21. 23:00
Újabb turisztikai szolgálatással gazdagodott Gyula
A gyulaiak és a turisták az ingyenesen letölthető GUIDE@HAND Gyula alkalmazással tehetnek városi körsétát
Fotó: Gyulai Hírlap - Súr Enikő

A gyulaiak és a turisták ezentúl okostelefonon és tableten is tájékozódhatnak a város programjairól és látnivalóiról a GUIDE@HAND Gyula alkalmazásnak köszönhetően – jelentette be dr. Görgényi Ernő polgármester hétfői sajtótájékoztatóján.

A városvezető elmondta: az alkalmazás fejlesztése a legnagyobb hazai informatikai kutatóintézet, egy magáncég, egy önkormányzati intézmény és egy 50 százalékban önkormányzati tulajdonú kft. együttműködésével jött létre. A Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének (MTA SZTAKI) munkatársai először a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft.-t keresték meg, közvetítésükkel jutottak el a Hiszi-Map Kft.-hez. A folyamatba a Mogyoróssy János Városi Könyvtár is bekapcsolódott.

– Egy magánberuházást nem csak pénzügyi eszközökkel lehet támogatni, a megfelelő partnerek egymáshoz irányítása sokszor legalább ilyen fontos lehet. Szolgáltató önkormányzatként kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy megteremtsük a párbeszéd és a hatékony információáramlás lehetőségét a közszféra és a magánszféra között – hangsúlyozta a polgármester.

Komoróczki Aliz, a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője kiemelte: a helyi TDM szervezet 2011-es megalapításával lehetővé vált a gyulai turisztikai szereplők új szervezeti modellben történő együttműködése, így erőteljesebben tud érvényesülni a területre vonatkozó döntésekben a szakmaiság, átalakult a finanszírozási rendszer, és lehetőség nyílt a szereplők összehangolt, konszenzuson alapuló cselekvésére.

– A TDM feladata Gyula turisztikai információszolgáltatásának egységesítése, fejlesztése, az idegenforgalmi szolgáltatások bővítése és színvonaluk emelése. A cég tevékenységében kiemelt szerepe van a termékfejlesztésnek, melynek jó példája a 2012 januárja óta a város turisztikai honlapjaként üzemelő www.visitgyula.com – fogalmazott az ügyvezető.

– A termékfejlesztési politika kialakítása során nagyon fontos, hogy egymásra épülő termékeket alakítsunk ki, melyek egymás hatását erősítik. A GUIDE@HAND Gyula alkalmazás fejlesztésével a város kínálata újabb komplex turisztikai termékkel bővül, mely nagyban épít a már meglévő fejlesztésekre, a www.visitgyula.com oldalról veszi át az összes programot, a könyvtár adatbázisából pedig a műemlékek, látnivalók leírását, koordinátáit – részletezte az ügyvezető.

Göndöcs Péter, a Hiszi-Map Kft. ügyvezetője elmondta: az alkalmazás a gyulai programokat és látnivalókat többnyelvű, szöveges, illetve hangalámondásos tartalomként jeleníti meg Google és Hiszi térképekre helyezve. Az ügyvezető hozzátette: a Gyulai Várszínház és a művelődési ház nyári programjai már két hete elérhetők az alkalmazással, amit az elmúlt héten mintegy ezren vettek igénybe. A városban száz helyre kerültek ki olyan QR kóddal ellátott matricák, amelyek felhívják a figyelmet a GUIDE@HAND-re.

Márkus Zsolt, az MTA SZTAKI eLearning osztályának vezetője kitért rá, hogy a 2005-ben indult fejlesztési sorozat harmadik generációs alkalmazása letöltés után offline érhető el a felhasználó készülékén. A GPS-alapokon működő alkalmazás időrendben, helyszínek szerint mutatja meg a programokat, és statisztikai adatgyűjtő rendszert is tartalmaz.

Dézsi János, a Mogyoróssy János Városi Könyvtár igazgatója kifejtette: a bibliotéka régóta tervezte, hogy létrehoz egy olyan digitális tudástárat, amely folyamatosan, tartós megőrzésre gyűjti a Gyulával kapcsolatos ismereteket.

– Ehhez az elképzeléshez 2012-ben intézményünk támogatást nyert a Tudásdepó Expressz pályázaton, melynek köszönhetően elkészült egy alap fejlesztés. Elvárás volt egy olyan adatbázis és szoftver kialakítása, melyet munkatársaink önállóan tudnak kezelni, adatokkal feltölteni – fogalmazott az igazgató. Mint megtudtuk, a könyvtár fejlesztése GPS-koordináták alapján képes navigálni térképalkalmazással, és QR kódok kezelésére is alkalmas. Az adatbázis jelenleg 117 emléktábla, 45 szobor, 4 híd, és 47 egyéb érdekesség adatait tartalmazza, az összegyűjtött anyagot három idegen nyelvre is lefordították.

     

Fotó: Gyulai Hírlap - Súr Enikő
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)