Gyulai Hírlap - Aranyérem csillog a Gyulai Amazonok nyakában, jöhet az NB I. meghódítása

GYULAI HÍRLAP • Bimbó LajosSPORT • 2016. június 05. 15:28
Aranyérem csillog a Gyulai Amazonok nyakában, jöhet az NB I. meghódítása
Göcsej Sport Klub–Gyulai Amazonok 6–5 (3–3)
Az NB II.-es női futsal bajnokság döntőjének második mérkőzését tartották meg június 2-án a zalaegerszegi sportcsarnokban. Az NB II.-es futsal bajnokság döntőjének első mérkőzésén 3–2-re a gyulai csapat diadalmaskodott, így minimális előnnyel utazhatott a nyugati bajnokhoz.
____Eredeti-amazonok.JPG

a bajnok gyulai lányok

Fotó: Gyulai Hírlap

Mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, ám egy kontra után a hazai csapat már a 4. percben vezetést szerzett amikor Marsai átlövése talált utat a gyulai kapuba (0–1).

Ezután az Amazonok rögtön nagyobb iramra kapcsoltak, mely meghozta az egyenlítő találatot, a 10. percben Csanálosi révén (1–1). Sajnos a kinyílt védelem miatt újabb két gólt jegyezhetett a hazai csapat. A 11. percben Puskás, majd rögtön rá, a 13. percben Orbán talált be a vendégek halójába (3–1).

Molnár Zoltánné időkérése helyre tudta rázni a fiatal csapatot, és rögtön két gyors találattal válaszoltak az Amazonok, Csalánosi és Bálint révén. Ekkor már 3–3 állt a kijelzőn. A félidő végéig  nem változott az eredmény, rengeteg helyzet adódott mindkét oldalon, de gól nem született.

A szünet után a vendégek két igen gyors és rendkívül szép találatnak köszönhetően már két góllal mentek az egerszegi csapat előtt, hiszen előbb Pilán,majd Bálint lövése talált utat a göcseji kapuba  (3–5).

A mérkőzés további részében a játékvezetés sem volt kegyes a gyulai lányokkal. Hiába védett Csontos ezúttal is kiválóan, Orbán 3 találatával 6–5-re megfordította az állást.

Ezzel a második mérkőzésen 6–5-re maradt alul a Gyulai Amazonok csapata a zalaegerszegi Göcsej SK ellen. Azonban több idegenben rúgott góllal a gyulai lányok nyakában csilloghatott az aranyérem, megnyerve ezzel az NB II.-es pontvadászatot, és kiharcolva az NB I.-es tagságot!

A bajnokcsapat névsora: Csontos Zsanett, Deák Márta, Zahorán Dóra, Kurai Nikolett, Bálint Rebeka, Balogh Noémi, Pilán Tímea, Csanálosi Anada, Papp Laura, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Erdélyi Angéla, Perjési Rita, Szilágyi Zsanett és Szerb Katalin.

„Hihetetlen nagy öröm számomra, hogy ezzel a rendkívül fiatal csapattal rögtön az első évben bajnokok tudtunk lenni. Úgy gondolom, hogy a lányok megérdemelték ezt a sikert, hiszen nagy alázattal és akarattal dolgoztak ebben az évben azért, hogy bajnokok legyenek! Köszönöm a szülőknek, hozzátartozóknak, klubunk stábjának odaadó munkáját, nagy szerepet vállaltak ők is ebben a sikerben. Idei célunkat maximálisan sikerült teljesíteni. Szép jövő áll előtt áll a csapat. Gratulálok minden játékosnak, mindenki hozzátett egy picit ahhoz, hogy a legcsillogóbb érem legyen a nyakunkban! Örülök, hogy ilyen csapat edzője lehetek!” – nyilatkozta a Gyulai Hírlapnak Molnár Zoltánné vezetőedző.