Gyulai Hírlap - Magosi Norbert nyerte a nemzetközi egyéni salakmotor-bajnokság gyulai fordulóját

GYULAI HÍRLAP • D. Sz. • SPORT • 2015. július 26. 12:30
A gyulai helyszínen igen színvonalas csatákat láthattak a nézők
Szépszámú közönség előtt rendezték meg városunkban a soron következő nemzetközi egyéni országos salakmotor-bajnokság második fordulóját. A miskolci színekben versenyző Magosi Norbert, a Nagyhalásziban megtartott első versenyen is a legjobbnak bizonyult és itt Gyulán sem talált legyőzőre. A helyszínen igen színvonalas csatákat láthattak a nézők.
____Eredeti-_DSC7960.JPG

A salakmotor-bajnokság második fordulóján színvonalas csatákat láthattak a nézők

Fotó: Gyulai Hírlap – Oláh Szabolcs

A 12+2 futamos verseny félidejében még két százszázalékos versenyző volt, a későbbi győztes, Magosi Norbert, illetve a debreceni, 52 éves Tihanyi Sándor személyében. A folytatásban Magosi megőrizte vezető pozícióját, és 12 ponttal elsőként jutott a döntőbe. Az alapszakasz második helyét a nagyhalászi színekben versenyző Benkő Roland szerezte meg, aki 11 pontot gyűjtött, ezzel szintén bejutott a legjobb négy közé.

Az elődöntőből Tihanyi Sándor és a másik debreceni Tabaka József került a döntőbe. A hazai pálya előnyét élvező gyulai versenyző nyolc pontot gyűjtött, így nem került be a fináléba. A döntő első körében Tabaka József nagyot bukott, de szerencsére nem sérült meg. A megismételt rajt után Magosi győzött, Tihanyi előtt, Benkő Roland motorja leállt, így ő lett a harmadik, míg Tabaka József a negyedik.